X


2021 Boğa Sezonu Bitti Mi: Kısa Ve Uzun Vadeli Yatırımcılar Farklı Düşünüyor

Kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları boğa sezonunun bittiğini düşünürken uzun vadeli yatırımcılar bir rallinin daha yaşanacağını ifade ediyor.
20:10
1 Haziran 2021

Her ne kadar bir çok Bitcoin yatırımcısı son iki haftada zararına satış yapmış olsa da bir kripto para yatırımcısı Lark Davis’e göre BTC yatırımcılarının %69’u hala karda ve dipten satın almış durumdalar.

Kayıplar ve Kazançlar

Lark Davis’in bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları hala karda iken kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının büyük çoğunluğu zararda.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Davis konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Uzun vadeli Bitcoin sahipleri arzın %69’unu kontrol ediyor ve neredeyse tamamı karda ve düşüşte satın alıyor. Kısa vadeli yatırımcılar ise büyük ölçüde zararda ve arzın %26’sı şu anda gerçekleşmemiş bir kayıp durumunda. Uzun lafın kısası, birçok BTC hala zararına satılacak.” sözlerini kullanıyor.

Boğa Sezonu Bitti Mi?

Analistlerin açıklamalarına göre bir çok Bitcoin yatırımcısı 2021 boğa sezonun bitmesinden korktukları için karlarını ellerinde tutmaya çalışıyor gibi görünüyor. Bu sebeple analistlerin çok önemli bir eşik olarak gördükleri 37.500 dolar bandında satışlar yaşanıyor.

Bununla birlikte on-chain veriler bir çok uzun vadeli Bitcoin yatırımcısının yeniden bir ralli başlayacağını düşündükleri için birikim yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu noktada kısa vadeli yatırımcıların 155 günden daha az süredir elinde BTC tutan ve uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının 155 günden daha uzun süre elinde BTC tutan yatırımcılar olduğunu belirtmek gerekiyor.

Öte yandan uzun vadeli yatırımcılar piyasadaki panik havasının ve satış baskısının bitmesinin ardından yeni bir ralli bekliyor. Bu sebeple özellikle sonbahar aylarında yeni bir yükseliş eğiliminin yaşanması bekleniyor. Ancak analistler ve yatırımcılar 2022 yılının bir ayı piyasasına ev sahipliği yapma ihtimalinin büyük olduğu konusunda da uyarıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar