X


Coinbase’in Dogecoin (DOGE) Listelemesi, Piyasaya Yeniden Boğa Sezonuna Sokabilir mi?

DOGE, Coinbase Pro'da listelendi.
07:13
2 Haziran 2021

Kripto para piyasasının kan ağladığı anda beklenen oldu ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase Pro, Dogecoin‘i (DOGE) listeledi. Coinbase, sahip olduğu kullanıcı tabanı sayesinde her listelemesi sonrasında ilgili kripto paraya ciddi bir yükseliş sağlaması ile biliniyor.

DOGE, Coinbase Pro Tarafından Listelendi

Coinbase tarafından daha önceki tarihlerde yayınlanan açıklamada DOGE‘un listeleneceği zaten vurgulanmış olsa da bu listele ifade edilen zaman aralığının sonlarında yapıldı. Kripto para sektörünün çok sert bir düşüş yaşamış olması Coinbase’in listelemeden vazgeçtiğini düşündürse de DOGE resmen Coinbase’e girdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yatırımcılara ilk olarak DOGE/USD, DOGE/BTC, DOGE/EUR, DOGE/GBP ve DOGE/USDT işlem çiftleri bazında alım satım seçenekleri verilecek. Coinbase bu süreçte klasik 4 aşamalı listeleme kurallarını uyguluyor ve ilk olarak buna yönelik hacmin oluşmasını bekliyor.

DOGE Fiyatı Yükseliyor

Mayıs ayında rekor kıran DOGE, toplam piyasa değerini de 90 milyar doların üzerine kadar çıkardı. DOGE, son haber ile 24 saat içerisinde %10 yükseliş elde etse de hala rekor seviyesinin %50 gerisinde. DOGE/USD paritesi 0,71 dolar seviyesine kadar ulaşmıştı ve an itibarıyla bunun 0,36 dolar seviyesinden alınıp satıldığı görülüyor. Ancak bu listeleme ve DOGE’un %10 yükselmesi kripto para sektörünün geneli için iyiye işaret olabilir.

Dogecoin’in yükselişi genel olarak kripto para piyasasının hareketine ve daha fazla yatırımcıya işaret etmekte. Dünyanın en popüler kripto para birimlerinden birisi haline gelen DOGE, yatırımcıların sermayesini sektöre çekme konusunda başarılı bir iş yapıyor.

DOGE, Para Döngüsünü Bozdu

Kripto para sektöründe belirli bir para döngüsü mevcut ve DOGE bunu tamamen bozdu. Yatırımcılar normalde öncelikle Bitcoin, daha sonra Ethereum ve daha sonra diğer altcoinlere yönelik para döngüsü sağlarken şu an bu durumun DOGE kaynaklı olmaya başladığı görülüyor.

Bireysel yatırımcılar DOGE FOMO’suna katılıp sektöre para soktuğunda, döngü esnasında başka kripto para birimlerine de yatırım yapıyor. Bu olumlu hava da sektörün geneline yansıyor ve zincirleme bir etki yaşanıyor. Bu sebeple DOGE’un yükselişi, genel olarak boğa piyasası işaretçisi olarak bilinmekte. Dogecoin’in son yükselişinin benzer bir etki yaratıp yaratmayacağını ise önümüzdeki günler belli edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar