X


Sahte Satoshi’den Bitcoin SV (BSV) İddiası

Craig Wright Bitcoin SV'nin (BSV) iki yıl içerisinde bir terabyte'Lık blok boyutuna ulaşacağını iddia etti.
16:00
2 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçmişte Bitcoin’in efsanevi yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu iddiasıyla kullanıcıların dikkatini çeken Craig Wright son zamanlardaysa Bitcoin Cash (BCH) ağındaki hash gücü savaşıyla gündeme geldi. Wright BCH fork’unun ardından ortaya çıkan kripto para Bitcoin SV (BSV) hakkında yaptığı açıklamalarla isminden söz ettirmeyi başarıyor.

Dr. Craig S. Wright Bitcoin SV’nin orijinal Bitcoin (BTC) olduğunu iddia etmişti. Wright geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir Twitter gönderisinde BSV’nin geleceği hakkında iddialarda bulunuyor. Bu iddialara göre BSV “iki yıl” içerisinde terabyte boyutundaki bloklarda işlem görecek.

Wright bu iddiasına ilişkin herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Bilindiği üzere Bitcoin bloklarında gerçekleşecek işlemler için boşluklara ihtiyaç duyuluyor ve bu ihtiyaç oldukça yüksek bir seviyede. Bitcoin geliştiricileri bu ihtiyaca karşılık verebilmek için mücadele ediyor ve ağın sıkışmamasını hedefliyor. Bitcoin Cash topluluğunda Wright’ın tarafından bulunanlarsa işlemleri zincir dışına alan ölçeklendirme çözümlerine inanmıyor. Bu kişiler böylesi çözümler yerine ağ boyutunu artırmayı ve Bitcoin node’larıyla ilgili depolama alanlarının yükseltilmesini tercih ediyor.

Hâlihazırda BSV blokları işlem eksikliğinden dolayı Bitcoin bloklarından dahi daha küçük. Wright ve destekçileri bu durumun değişmesi için çalışmalar yürütmeye ve ortaklıklar sağlamaya gayret ediyor.

Ağdaki düşük işlem ücretleri ve yeterli miktarda blok boşluğunun bulunması platform oluşturmak isteyen kullanıcılara cazip gelebilir. Ancak bilindiği üzere Blockchain platformları arasındaki sürekli artan rekabet sektördeki rakiplerin sayısını artırıyor.

Craig Wright’ın son iddiasını yanıtlayan kullanıcılar arasında oldukça sert eleştiriler yöneltenlerin çokluğu dikkatleri çekti. Bu kullanıcılar arasında Wright’ın iki yıl içerisinde hapiste olacağını iddia edenler de bulunuyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar