reklamı kapat

Stellar Ağında Büyük Artış

Stellar ağına ait veriler son 6 ayda aktif hesap sayısında büyük bir artışın yaşandığını gösteriyor.
2 Aralık 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

XLM token’ının büyümesinin yanı sıra Stellar ağına olan yatırımcı ilgisi de artıyor. Fiyatı bir nevi direnç gösteren XLM Bitcoin Cash’i geçerek Ethereum’un ardından 4. sıraya yerleşti.

Blok araştırıcısı ve analiz platformu Stellar Expert’e göre Stellar ağı yılın özellikle ikinci yarısında güçlü bir görüntü çizdi. Stellar 2018’e yaklaşık 162 bin aktif hesapla başladı. Yıl ortasına kadar – ayı piyasasının zirvesinde – 512 bin hesap kayıtlıydı. Bundan sonra, 2018’in sonlarında Stellar gözle görülür bir şekilde büyüdü ve 2 milyon aktif hesabı aştı.

Veriler bize kullanıcı sayısı bakımından Stellar’ın yıl başından beri 10 kat, yıl ortasına kıyasla 5 kat büyüdüğünü gösteriyor. Stellar’ın resmi Reddit hesabında bu haber şu sözlerle paylaşıldı: “0’dan 1 milyona ulaşılması neredeyse 4 yıl sürdü ve bu sayının iki katı için yalnızca 2 ay yetti.” Bunun üzerine kullanıcılar, böylesine bir büyümenin olası sebeplerini kendi bakış açılarından paylaştı.

Pek çok kullanıcı için iki sebep öne çıkarıldı. Bunlardan ilki Stellar’la Blockchain.com cüzdanı arasında yapılan partnerlik sonucu başlatılan dev airdrop kampanyası. İkinci sebep ise Diruna’nın gözle görülür bir şekilde büyümesi. Diruna, Stellar teknolojisine dayalı bir pazaryeri geliştirmek isteyen Endonezyalı bir proje.

Blockchain.com airdrop’uyla her kullanıcıya 20 doların üzerinde XLM token’ı dağıtıldı. Dağıtılan toplam miktar ise 125 milyon dolar oldu ve bu, kripto paralar tarihindeki en büyük airdrop olarak kayıtlara geçti. Diruna projesine kayıtlı aktif hesap sayısı da 1 milyonu geçti.

Kaynak: ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
ETİKETLER