X


Bitcoin Cash SV’den Yeni Bir Öneri Geldi

Bitcoin Cash SV'nin savunucusu milyarder girişimci Calvin Ayre yeni bir teklifi gündeme getirdi.
08:00
25 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin Cash (BCH) ağında gerçekleşen hash savaşının sonuçları herkes için oldukça ağır oldu. Savaşın taraflarından Bitcoin Cash SV’nin (BCH SV) destekçisi Calvin Ayre 23 Kasım 2018 tarihinde konuya yönelik yeni açıklamalar yaptı. Milyarder girişimci Ayre artık “Bitcoin Cash (BCH) ismini” istemediklerini ilan ediyor.

Ayre’a ait kripto para haber platformu CoinGeek üzerinden paylaşılan açıklamalar Bitcoin Cash SV’nin geleceğine yönelik ifadeler içeriyor. Ayre BCH SV’nin BCH’den bağımsız bir şekilde yoluna devam etmesi gerektiğini ileri sürüyor ve coin’in esasında orijinal Bitcoin (BTC) olduğunu iddia ediyor.

Calvin Ayre şunları kaydediyor:

Bitcoin SV orijinal Bitcoin’dir, orijinal Bitcoin Cash değildir.

Ayre açıklamalarında Bitcoin Cash ABC’ye açık bir çağrıda bulunuyor. Bitcoin Cash ABC kripto para piyasasının ünlü isimlerinden Roger Ver tarafından desteklenen coin. Ayre iki zincirin “herkesin iyiliği için kalıcı olarak ayrılmasını” gündeme getiriyor.

Calvin Ayre yazısında hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash destekçilerini çeşitli ithamlarla suçladı. Ayre Bitcoin’den bahsederken “Segwit BTC” ifadesini kullanıyor ve kendi coin’lerinin orijinal Bitcoin olduğunu vurguluyor. Ayrıca ünlü girişimciye göre BCH savunucuları Bitcoin’in sonunun gelmesine neden olacak. Ayre’a göre BCH ismini alan BCH ABC, Bitcoin’in temel ilkelerini terk etti ve Nakamoto konsensüsü ile madencilerin iş kanıtı protokolünün dışına çıktı.

Sonuç olarak Ayre yazısında farklı bir coin olarak yola devam etmeyi gündeme getiriyor ve Bitcoin SV’in Bitcoin Cash’ten ayrılmasını istiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar