X


Mithril Nedir?

MITH, bir sosyal medya token'ı olarak karşımıza çıkıyor.
08:00
25 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Mithril (MITH) Ethereum Blockchain’indeki ERC-20 protokolüyle geliştirilmiş bir sosyal media token’ı. Mevcut ve yeni geliştirilecek sosyal medya platformlarına entegre edilebilecek Mithril token’larıyla ağa katkıda bulunan içerik yaratıcıları ödüllendiriliyor ve bu süreç “sosyal madencilik” olarak anılıyor.

“Mithril madenciliği yap; takipçi, para ve şöhret kazan” mottosunu şiar bellemiş Mithril bu yazının hazırlandığı sırada 0,051 dolardan işlem görüyor ve 36 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Toplam 1 milyon MITH token’ının yaklaşık 710 milyonu dolaşımda.

Mithril Mart ayında Lit uygulamasında hizmet token’ı olarak faaliyete geçti. Lit; mesajlaşma özelliğinin, hikaye akışlarının ve arkadaş aramanın olduğu inovatif bir sosyal medya platformu. Kullanıcılar Lit Stories’de kendi hikayelerini paylaşabilir ve hikayelerinin ağ üzerinde yaptığı etkiye bağlı olarak ödüllendirilir. Bir diğer deyişle, platform üzerinde yapılan MITH sosyal madencilik sistemiyle ağa kişisel içerik yükleyen kullanıcılar ödüllendirilir. Ayrıca Mithril Vault sayesinde kullanıcılar hesaplarında MITH tutabilir ve bu token’larla BTC ile ETH işlemleri yapabilir.

MITH Nasıl Çalışır?

Platform kullanıcıları dating (tanışma) hizmetleri, premium içerik kanalları, canlı yayın gibi uygulamalarda MITH token’larını kullanabilir. MITH perakende ödeme yöntemi olarak kabul edilmeye Tayvan ve Hong Kong’taki perakende satıcılarıyla başlayacak.

Öte yandan Mithril ekosistemine katılan ilk uygulama Minni Interactive oldu. Minni, potansiyel arkadaşları ve partnerleri eşleştiren yepyeni bir dating uygulaması. Mithril token’ı sahipleri token’larını Minni uygulamasında ödeme yöntemi olarak kullanabilir.

Mithril Nereden alınır?

Mithril Mart 2018’in sonlarına doğru piyasaya sürüldüğü için çok fazla borsada yer almıyor. Dolayısıyla büyük bir artış potansiyeli bulunuyor. Binance borsasından MITH sahibi olabilir ve işlemler yapmaya başlayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • tanju
    6 ay önce

    metaverse ile bağlantısı olbilr mi

    14