reklamı kapat

Çin’in Blockchain Devrimine 10.000 Yeni Firma Katıldı

Çin'deki blockchain odaklı şirketlerin sayısı artıyor.
19:41
8 Ağustos 2020

Blockchain teknolojisi denildiğinde akla gelen ilk ülkelerden birisinin Çin olduğu bilinen bir gerçek. Çin daha önceki yıllarda da blockchain odaklı patentlerde rekor kırmış ve ABD de dahil neredeyse bütün ülkeleri geride bırakmıştı. Çin’in blockchain teknolojisi ile ilgili patentlerinin sayısı bütün rakip ülkelerin toplamından bile fazla.

2019 yılında patent konusunda rekor kıran Çin’in şimdi de blockchain odaklı şirketlerin kayıt sayısı konusunda rekor kırdığı gözüküyor. 2020 yılının ilk 7 ayında Çin içerisinde blockchain ile ilgili kayıt başvurusunda bulunan şirketlerin sayısının 10.000’i geçtiği açıklanmakta.

Çin’den Blockchain Rekoru!

Çin’in 2020 yılında yaşadığı bu artış 2017 yılındaki FOMO’nun bile üstüne çıkmış durumda. Bitcoin 20.000 doları kırdığında Çin’de büyük bir yankı uyandırmış ve birçok şirket hem kripto para hem de blockchain alanına girmek için başvurularda bulunmuştu.

Blockchain ve kripto para araştırma firması LongHash tarafından yayınlanan verilere bakıldığında Çin’deki blockchain şirketlerinin nasıl hızlı bir şekilde arttığı da görülebilmekte. Çin blockchain konusunda liderliği üstlenmiş durumda ve bu yakında küresel çapta büyük bir  rekabeti tetikleyebilir.

Bu blockchain devriminin Bitcoin veya diğer kripto paralara da tanınırlık açısından fayda sağlayacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.