X


Rus Merkez Bankası Başkanından Kripto Para Açıklaması

Rusya merkez bankası başkanı kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.
10:00
19 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Rusya merkez bankası başkanı Elvira Nabiullina 18 Ekim Perşembe tarihinde kripto paralara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Rus haber ajansı RIA Novosti’ye konuşan Nabiullina “kripto yangınının” sönmeye başladığını iddia etti.

Güney Rusya’da yer alan bir şehir Sochi’de düzenlenen finans yeniliği forumu Finnopolis’e katılan Nabiullina bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında kripto paralara da değinen merkez bankası başkanı kripto severlerin ilgisini çekmeyi başardı. Nabiullina’ya göre kripto paralar ve Blockchain teknolojisi artık daha mantıksal bir çerçevede muamele görüyor.

Elvira Nabiullina şu ifadelere yer veriyor:

Neyse ki kripto yangını sönmeye başladı. Blockchain gibi teknolojiler büyük bir heyecana ön ayak olmuştu. Gördüğüm kadarıyla bu tür teknolojilere karşı edinilen yaklaşımlar artık daha ılımlı.

Başkan Nabiullina açıklamalarına bu yeni teknolojiye yatırım yapan girişimciler hakkında değerlendirmelerde bulunarak devam ediyor. Girişimcilerin bu avantajlı teknolojiyi işletmelerine uygulamak için yeni yollar aradığını ifade eden başkan sözü ICO’lara getiriyor. ICO’ların para toplamak için harika bir yöntem olduğunu savunan başkan bu etkili yöntemin bazı riskler içerdiğini de söylemeden edemiyor.

Nabiullina geçmişte kripto paralara karşı yaptığı umutsuz değerlendirmelerle tanınıyor. Ancak ünlü ismin yeni açıklamalarına dayanarak bu tavrının artık değiştiğini savunmak yanlış olmaz. Başkanın şu ifadeleri bunu destekler nitelikte:

Dijital finans artık yalnızca gelişmiş müşterilerin dünyasında değil. Artık daha çok kullanıcı bu teknolojiden faydalanabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Mustafa
    4 sene önce

    Başarılı bir haber.

    14