X


Ripple İle Milyarder Gates’in Ortaklığında Neler Oluyor?

Ripple (XRP) ile Gates Vakfı ortaklığı yeni bir merhaleye adım atacak.
12:00
19 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanların en çok konuşulan altcoin’lerinin başında Ripple (XRP) geliyor. Blockchain teknolojisinden güç alarak geleneksel finansal kuruluşların birtakım sorunlarını gideren yenilikçi kripto para Ripple, çok sayıda ortaklığa imza atmasıyla da tanınıyor. Piyasadaki en değerli üçüncü kripto paranın gerçekleştirdiği ortaklıklardan birisi diğerlerinden farklı kategoride değerlendirilebilir.

Ripple finans dünyasında karşılaşılan belirli sorunların üstesinden gelmeyi amaçlasa da kimi zaman sosyal faaliyetlerde ve hayır işlerinde kullanılabiliyor. Bilindiği üzere bundan yaklaşık birkaç ay önce Ripple ile Bill & Melinda Gates Vakfı bir ortaklığa varmıştı. Henüz bankacılık hizmetleriyle tanışmamış bireylere yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen bu ortaklık yeni boyutlar kazanacağa benziyor. Gates vakfı dünyadaki en yaygın kullanılan işletim sistemi Microsoft’un kurucusu ünlü milyarder Bill Gates tarafından hayata geçirilmişti.

Ortaklık ilk yapıldığı sıralarda Gates Vakfı Ripple’ı finansal meselelerde kullanarak Mojalooop adı verilen projeyi başlatmıştı. Bu proje birbirine uzak iki taraf arasında gerçekleşen finansal işlemleri Ripple’ın Interledger protokolü vasıtasıyla gerçekleştiriyor.

Ancak Gates Vakfı’nın müdür yardımcısı Miller Abel tarafından 18 Ekim Perşembe günü paylaşılan bir Twitter gönderisi ortaklığın başka boyutlara taşındığını ortaya koyuyor. Buna göre Ripple yalnızca basit bir projede kullanılmakla kalmayacak aynı zamanda ağdan para kazanmayı amaçlayan startup Coil bünyesinde de çalışacak. Ripple’ın Coil için temel bir platform olma görevi görmesi bekleniyor.

Uzmanlar bu gelişmeyi Ripple’ın geleceği için olumlu bir şekilde yorumluyor. Görünüşe bakılırsa Ripple başarılı ortaklıklar sağlayarak gücüne güç katmaya tam gaz devam edecek.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar