X


Venezüella’nın Petro’su Hangi Kripto Para Borsalarına Giriyor?

Kısa bir süre önce Venezüella’nın ulusal para birimi haline gelen Petro artık altı borsa üzerinden satın alınabiliyor.
13:00
19 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Venezüella hükümetinin resmi internet sitesine göre, ulusal kripto para Petro’nun altı borsada listelenmesi başladı. Dolayısıyla Petro ile artık altı borsada işlem yapılabilecek.

İnternet sitesinde yer alan açıklamalara göre Venezüella hükümeti ulusal paraları Petro’nun alım ve satımının yapılabilmesi için kripto para borsalarına yetki vermeye başladı. Bu kapsamda şu an için altı kripto para borsasına izin verildi. Noticiero Digital konuyu şu sözlerle açıkladı:

Petro 17 Ekim Çarşamba günü altı borsada satışa sunuldu. Nicolas Maduro geçtiğimiz günlerde Petro’nun 16 lisanslı borsada listeleneceğini açıklamıştı.

Petro’nun listelenmeye başladığı borsalar ise şunlar: Cave Blockchain (caveblockchain.com), Bancar (bancarexchange.io), Cryptia (cryptiaexchange.com), Amberes Coin (amberescoin.com), Afx Trade (afx.trade) ve Criptolago (criptolago.com.ve). Hatta bu sitelerden bazıları Petro’nun reklamı yapmaya bile başladı.

Petro’nun reklamını yapan kripto para borsalarından biri de İspanyol Cryptia… Borsa reklam metninde “Bolivar’ın kripto parası Petro’ya artık bizden ulaşabilirsiniz ve Bitcoin, Ethereum, Amerikan doları ile işlem yapabilirsiniz.” ifadelerie yer veriyor. Cryptia borsası web sitesinde Bitcoin’in yanında işlem yapılabilecek üç kripto para (Ethereum, Ripple ve Dash) listelemesine rağmen neredeyse sıfır işlem hacmine sahip.

Öte yandan Amberes Coin borsası “Venezüella Devleti Petro’nun listelenmesi ve kripto parayla işlem yapılabilmesi için borsamıza yetki verdi.” açıklamasını yaptı.

Maduro hükümeti bu ayın başlarında Petro’nun yeni bir tanıtımı yapmış ve DASH ile benzerliklere sahip olduğunu ifade etmişti. Ayrıca geçtiğimiz aralık ayında olduğu gibi Petro artık yalnızca petrolle desteklenmiyor. Bu ayın aşlarında yapılan yeni tanıtımda Petro’nun %50 petrol, %20 altın, %20 demir ve %10 elma ile destekleniyor.

Bunun yanında Maduro bu ayın başlarında yaptığı açıklamasında Petro’nun “dünyanın en güçlü altı kripto para borsasında” yer alacağını ifade etmişti.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar