X

Robinhood, Kripto Cüzdanı Testlerine Dogecoin (DOGE) Transferi İle Başladı

Christine Brown, Twitter'da geçtiğimiz hafta gerçekleşen bir test Dogecoin transferinin ekran görüntüsünü paylaştı.
20:16
23 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler finansal hizmetler şirketi Robinhood, merakla beklenen özelliği test etmek adına Dogecoin’i borsa dışı bir adrese gönderdi. Robinhood Kripto departmanının baş sorumlusu Christine Brown, uygulamanın kripto para cüzdanı etkinliğinin test aşamalarını kaydetti.

Kripto Cüzdanı Testi Gerçekleşti

Robinhood kripto sorumlusu Christine Brown, Twitter’da geçtiğimiz hafta gerçekleşen bir test Dogecoin transferinin ekran görüntüsünü paylaştı. 0.02 DOGE karşılığında işlenen 420 Dogecoin miktarında bir işlem kayıtlara yansıdı. Bununla birlikte çok konuşulan Dogecoin Core 1.14.5 sürümünün ardından lider meme coin ağındaki ödemeler önemli ölçüde uygun fiyatlı hale geldi.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, yine Twitter üzerinden popüler meme coin’in ucuz işlem ücretlerine dikkat çekti ve bu gelişmenin dev boyutlara ulaştığını aktardı. Robinhood, kullanıcı hizmetini geliştirmek adına Eylül ayı sonlarında kripto para cüzdan özelliği hamlesine imza attı. Bu ayın başlarında ise Brown, 1.6 milyon kullanıcının bekleme listesine katıldığını açıkladı.

Dogecoin Fiyatı

En popüler meme coin DOGE, bugün gündeme oturdu. Milyarder iş insanı Elon Musk’ın Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya yönelttiği aksaklık sorunu, bir atışma serisine dönüştü. Binance borsasında Dogecoin çekim işlemlerinin teknik aksaklık nedeniyle geçici süreliğine aksıya alınmasına ithafen şüpheci bir demeç kaydeden Elon Musk, bunun karşılığında hem Binance resmi hesabından hem de CEO CZ tarafından topa tutuldu.

Dogecoin çekim işlemlerindeki aksaklık nedeniyle Binance, DOGE operasyonlarını askıya aldığını açıklamıştı. Resmi açıklamalara göre ekip bunun üzerine yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Dogecoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.22 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Oldukça sıcak saatler yaşayan DOGE, gün içerisinde pozitif bölgede kalmayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar