X


Ripple’ın (XRP) Yeri Sağlam!

Kripto paraların geneli büyük ölçüde değer kaybederken XRP'nin kaybının daha küçük olduğunu görüyoruz.
08:00
20 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası 19 Kasım Pazartesi günü bir başka düşüş trendinin etkisi altına girerek yeniden değer kaybetti. Bitcoin’in fiyatı uzun bir süre sonra yeniden 5.000 dolar seviyesinin altını gördü. Piyasadaki çoğu altcoin de bu düşüşten nasibini aldı ancak Ethereum’un (ETH) tahtını ele geçiren Ripple’nin (XRP) çoğu kriptoya oranla daha iyi bir gün geçirdiği söylenebilir.

Haberin hazırlandığı anda alınan verilere göre piyasadaki ilk yirmi kripto para büyük oranlarda değer kaybetti. Bitcoin aynı verilere göre son yirmi dört saatte %10 oranında gerilerken bu oran bazı altcoin’lerde %22’ye kadar ulaşıyor. Piyasanın genelinde hal böyleyken XRP’nin yalnızca %2,16 oranında değer kaybına uğraması kripto para kullanıcılarının dikkatini çekiyor.

Bilindiği üzere kripto para piyasasındaki son düşüşler altcoin’ler arasındaki bazı dengelerin değişmesiyle sonuçlanmıştı. Örneğin düşüşlerden önce uzun bir süre boyunca en büyük piyasa değerine sahip altcoin olarak işlem gören ETH tahtını XRP’ye kaptırmıştı. 19 Kasım 2018 tarihinde kaydedilen düşüşlerde Ethereum’un fiyatı büyük oranda düşerken XRP bu durumdan daha az etkilendi. Sonuç olarak XRP yerini daha da güçlendirmeyi başardı.

Ethereum halen piyasadaki en değerli üçüncü kripto para olarak işlem görüyor. Ancak altcoin son zamanlarda yaşanan olayların etkisiyle büyük oranda değer kaybediyor ve eski parlak günlerine özlem duyuyordu. Bu duruma XRP ekibinin birbiri ardına gelen başarılı ortaklıkları da eklenince mevcut durum kaçınılmaz hale geldi. Coinbase’in hizmetlerine XRP saklama opsiyonları ekleyeceğini duyurması ekibin başarılarına örnek olarak gösterilebilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar