X


Uzman Yorumu: Bitcoin Daha Fazla Düşer Mi?

Bitcoin'de kan kaybı sürüyor ve fiyatın bundan sonra gideceği yön merakla bekleniyor.
09:00
20 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bir haftadır düşüş trendinde olan Bitcoin dün gece 5.000 doların altını uzun zamandır ilk defa gördü. Böylece 2018’in ve hatta son 13 ayın en düşük seviyesi görüldü. Bitcoin’deki düşüş altcoin’lere de yansıdı ve %15’den fazla kayıplar yaşandı. Analist Stephen Innes’a göre yakın gelecekte düşüş devam edebilir.

Bitcoin’deki düşüşle birlikte kripto paraların değeri 156 milyar dolara düştü. Ekim 2016’dan beri bu kadar düşük bir seviye görülemişti.

MarketWatch’a konuşan Oanda Asya Pasifik başkanı Innes, düzenlemelerle alakalı engellerle birlikte Bitcoin fiyatının 5.000 doların daha da altına ineceğini belirtti. Innes’i dinleyelim:

Bitcoin görece sakinlik döneminden sonra kritik bir direnç seviyesinden aşağı yönlü bir düşüşe geçti. 1.000 dolar seviyesinden 10 bin dolar kadar muhtemel göründüğü BTC için ayı piyasası tahmininde bulunuyorum. Bu büyük ihtimalle düzenleyicilerin ve bankacıların sanal piyasaların yükselişine karşı yapacağı hamlenin bir getirisi olacaktır.

Yazının yayın tarihi itibariyle düşüş devam ediyor ve 4500 dolar seviyesi test edildi. Bitstamp’ta sabah saatlerinde en düşük $4577’ye kadar iniş gözlemlendi.

Bitcoin’deki düşüş en başta ETH, LTC ve XMR’ı (Monero) etkiledi. Bu üç kripto para sırasıyla %10,4, 12 ve %15 düşüş yaşadı. Ancak XRP kripto kıyımından sıyrılmayı başardı ve %3 düşüşle 0,50 doların hemen altında işlem görmeyi başardı. Öte yandan XRP geçen hafta yaşadığı kayıpları geri kazanmayı başardı. XRP 0,52 dolardan 0,42 dolara düşmüştü. XRP bu performansı sebebiyle kripto paralar listesinin 2. sırasına oturmayı başardı. XRP haberimizin hazırlandığı sıralar ETH’den 4 milyar dolar daha fazla değerle 2.lik koltuğunda oturuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar