X


Bitcoin Yine Serbest Düşüşte: Son 13 Ayın En Düşük Piyasa Değeri

Kripto para piyasası değer kaybetmeye devam ediyor.
19:03
19 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para son 13 ay içerisindeki en düşük piyasa değerine geriledi.

Bugün Bitcoin ayılarla dans etmeye devam etti ve haberimizi hazırladığımız sırada 89 milyar dolar piyasa değerine sahip. Aynı zamanda Bitcoin ortalama 5170 dolardan işlem görüyor. Genel olarak bakılırsa şubat ayındaki fiyatının yarı değerine kadar gerilemiş durumda.

Bazılarına göre Bitcoin Cash fork’u düşüşü başlatan etken oldu. Bitcoin şu anda olumsuz düşüncelerin gölgesinde kalmış bir değer konumunda. Geçtiğimiz günlerde büyük madencilik firması hash gücünü Bitcoin ABC ağına yönlendireceğini açıklamıştı. Trendin değişeceği beklenirken şu anda piyasa potansiyel yatırımcılara daha dengesiz göründü.

Düşüşle birlikte analistler Bitcoin’in düşüş çizgisini daha fazla uzatmaya başladılar. Willi Woo ve Crypto Rand 4500-5000 dolar arasında tahminde bulundular. Ayrıca Bitcoin’in piyasa değeriyle ortalama günlük hacmini ele alan Bitcoin NVT değerleri de ayıları işaret ediyor.

Ünlü Bitcoin analistlerinden Tom Lee ise Bitcoin’in yıl sonunda 15 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ancak Lee bu yıl başlarında yaptığı 25 bin tahmininden biraz daha indirime gitmiş görünüyor. Yeni durumların doğal olarak tahminleri de değiştirdiğini ifade ediyor.

CCN potansiyel düşüş hedefinin 5 bin dolar olacağı tahmininde bulunmuş. Bitcoin 5 bin dolarda da destek bulamazsa büyük değer kazanmaya başladığı 2017’nin başlarındaki ilk değerlere kadar gerilemiş olacak. Bitcoin en son Ekim 2017’de 5 bin doların altında işlem görmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar