X


Bitcoin Dibe Doğru İlerliyor, 5.000 Doların Altı Görüldü

Bitcoin oldukça uzun bir süre sonra yeniden 5.000 doların altını gördü.
23:40
19 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 14 Kasım 2018 tarihinde yaşadığı büyük düşüş trendinin etkisiyle oldukça önemli ölçülerde değer kaybetmişti. Bu düşüşün ardından yılın en düşük seviyelerini gören kriptolar aşağı yönlü seyretmeye devam ediyor. Lider kripto para Bitcoin (BTC) son 13 ayın en düşük seviyesine gerileyerek 5.000 dolarlık sınırın altına düştü.

Bitcoin’in düşmeye devam ederek uzun bir zaman sonra yeniden 5.000 dolar seviyesinin altına gerilemesi piyasadaki tüm kullanıcıların dikkatini çekiyor. Haberin hazırlandığı anda alınan Coinmarketcap verilerine göre son yirmi dört saatte yaklaşık %10 oranında değer kaybeden BTC 5.029 dolardan alınıp satılıyor.

Bitcoin’in gün içerisinde gösterdiği performansın en ilgi çekici yönüyse 5.000 dolar sınırının altına düşmesi oldu. Birkaç defa bu seviyenin altını gören BTC fiyatı 4.968 dolara kadar geriledi. Üstelik piyasanın öncüsü Bitcoin güne yaklaşık 5.500 dolarlık bir fiyatla başlamıştı.

Bitcoin’in fiyatı 5.000 dolarlık seviyenin altını en son gördüğünde takvimler 12 Ekim 2017’yi gösteriyordu. BTC bu tarihte fiyatını bu seviyenin üzerine çekmeyi başarmıştı. Bugün yaşanan yeni düşüşün ardından yaklaşık %10 oranında değer kaybeden Bitcoin yeniden bu sınırın altına düştü.

Her zamanki gibi düşüşten etkilenen kripto paralar Bitcoin ile sınırlı kalmadı ve bu düşüşü altcoin’ler takip etti. Sonuç olarak kripto para piyasası büyük oranda düşüşlerin yaşandığı ve kırmızı renkle ifade edilen bir tablo çizdi. Düşüşün nerede sonlanacağı ise tam bir merak konusu.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar