X

Ripple (XRP) Yatırımcıları İçin Detaylı Grafik Analizi!

Önümüzdeki günlerde Ripple (XRP) yatırımcılarını neler bekliyor?
22:46
10 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) 39.700 seviyelerine gördükten sonra akşam saatlerinde 41.800 ve 40.400 dolar aralığında mekik dokumaya devam ediyor. Özellikle kaldıraçlı işlemlere yoğunlaşan yatırımcılar her iki ihtimalde de zarar etmenin bir yolunu bulmuş olabilir. Peki Ripple (XRP) yatırımcılarını hangi seviyeler bekliyor?

Ripple (XRP)

Bitcoin’in bu akşamki hareketleri XRP fiyatını 0,69 ile 0,76 dolar arasında tuttu. Yazı hazırlandığı sırada XRP 0,72 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. XRP fiyat grafiği, genel bir yatay ralli gösteriyor. Bununla birlikte, bu yeni yıl yalnızca düzeltme sürecini uzattı ve fiyat 0,7 dolarlık desteğe düştü. Günlük grafik, bu seviyede, yoğun talep baskısının varlığını gösteren birkaç düşük ret mumu gösteriyor.

Daha önce 22 Aralık 2021’de Ripple için bir fincan ve kulp deseni ile yükselişin tersine döndüğünü görmüştük. Bununla birlikte, fiyat asla 1 dolarlık boyun çizgisini aşamadı ve bunun yerine, düşüş eğilimi gösteren bir mumla reddedildi. Dahası, kripto piyasasındaki korku bu kripto paradaki satış baskısını körükledi ve fiyatı alt destek bölgesine itti.

Ripple (XRP) Tahminleri

Çok önemli EMA (20, 50, 100 ve 200), XRP fiyatı için bir düşüş trendi gösteriyor. Ayrıca, grafik 100 ve 200 EMA’nın piyasadaki düşüş momentumunu körükleyebilecek bir düşüş geçişi vermeye hazır olduğunu gösteriyor.

Günlük Stokastik RSI çizgisi aşırı satım bölgesine düştü. Ayrıca, K ve D çizgisi, Ripple (XRP)’de artan temel yükselişi gösteren bir yükseliş geçişi sağladı. XRP fiyatı şu anda 0,7 dolarlık desteğin üzerinde seyrediyor ve bu seviyeden gelen talep baskısını gösteriyor. Ayrıca, XRP fiyat hareketi 4 saatlik zaman dilimi grafiğinde düşen bir kama modeli oluşturdu. Bu model, fiyat genel direnç trend çizgisinden koparsa, yükselişin tersine döndüğünü gösterebilir.

XRP fiyat grafiği, 100 ve 200 günlük EMA’ların düşüş eğiliminin eşiğinde olduğunu gösteriyor. XRP gün içi işlem hacmi, %6,8 düşüşe işaret ederek 1,7 Milyar dolardır.

XRP fiyatı için önemli direnç seviyeleri 0,77 dolar ve ardından 0,85 dolardır. BTC fiyatına bağlı sert düşüşlerde ise 0,7 ile 0,62 dolar seviyeleri destek görevi görecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar