X


Cosmos, SAND ve Bitcoin Cash Fiyat Analizi! Güncel Grafik ve Tahminler!

Cosmos, SAND ve Bitcoin Cash yatırımcılarının yakın takibe alması gereken seviyeler!
21:40
10 Ocak 2022

Bugün kripto para piyasaları Bitcon’in peşinden iki aşağı, bir yukarı hareketlerine devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde 39.700 dolar seviyelerine kadar gevşeyen Bitcoin birçok kripto paranın ciddi kayıplar yaşamasına sebep oldu. Sonrasında 41.800 dolarlı seviyelere yeniden yükselerek aynı anda hem long hem de short pozisyonları zararlı çıkardı. Peki Cosmos, SAND ve Bitcoin Cash yatırımcıları hangi seviyelere dikkat etmeli?

Cosmos (ATOM)

Cosmos, 7 Ocak’ta 15 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde çift tepe oluşturdu ve alım talepleri gevşedi. Ters bir baş ve omuzdan sonra ATOM, 32,5 dolardan beklenen bir kırılma gördü. ATOM, %35’in üzerinde bir sıçrama yaptı ve 7 Ocak’ta 15 haftanın en yüksek seviyesini gördü.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu hareket, ATOM‘un %23,6 Fibonacci desteğini 36 dolar seviyesinde kurtarmasına yardımcı oldu. Yedi haftadan fazla bir süredir 32,5 dolarlık desteği yeniden test ettikten sonra, boğalar nihayet son dört gün boyunca sürekli bir kırılma başlattı. Bununla birlikte, beş gün içinde çift tepe oluşurken ayılar 43 dolar direncini korudu. Şimdi, 20 SMA (kırmızı) 50 SMA’nın (gri) altına düştüğünde, ayılar etkilerini artırıyor gibiydi.

Yazı hazırlandığı sırada ATOM 37,2 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

The Sandbox (SAND)

SAND boğaları, yükselen bir kama (yeşil, geri dönüş paterni) oluşturduktan sonra çok önemli 6,03 dolarlık desteği geri aldığı için %38,2 Fibonacci direncini geçti. Fakat %61,8 Fibonacci güçlü bir direnç olarak durduğundan, geri dönüş modelinden beklenen bir kırılma meydana geldi.

O zamandan beri SAND, 8 Ocak’ta üç haftanın en düşük seviyesini görene kadar %35,75’lik bir geri çekilme yaşadı. Daha fazla geri çekilme, 4,44 $ seviyesinde destek bulabilir. Boğalar 20-SMA (kırmızı), bölgesini korumak için ciddi çaba sarf etti.

Binance borsasında 4,33 dolardan alıcı bulan SAND, Bitcoin hareketlerine bağlı olarak yeniden yönünü yukarı çevirebilir. DMI düşüş eğilimini şimdilik destekliyor. RSI, Bitcoin satışlarının da etkisiyle 25’e kadar gevşedi.

Bitcoin Cash (BCH)

Geçtiğimiz günlerde Vitalik Buterin, BCH için “hayal kırıklığı” ifadesini kullanmıştı. Ayı bayrağı (sarı) kırılması, BCH’nin fiyatını %38,2 direncinin altına itti. Boğalar 419 dolarlık desteği koruyamazken, ayılar defalarca bu bölgeyi test etti. Fiyat hareketi, bir yıldan fazla bir süredir ilk kez bu seviyenin altında sürekli bir düşüş gördü.

BCH, bir aşağı kanalda (beyaz) salınım yaptı ve 8 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesini daha da aşağıya çekmek için hayati 387.2 dolarlık direnci (önceki destek) daha da kaybetti. Boğalar için acil test seviyesi, 20 SMA (kırmızı) ile çakışan üst kanaldaydı.

BCH halen 20-50-200 SMA’sının altında 356 dolardan işlem görmeye devam ediyor. RSI 20’lere gevşedi ve Bitcoin’in negatif görünümü fiyatı daha da aşağıya çekebilir. Günün dibi ise 347 dolarda yapıldı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar