reklamı kapat

Ripple (XRP), Bu Cömert Bağış İle Adından Söz Ettirdi

Ripple 10 milyon dolarlık bağışta bulundu.
10:14
16 Ekim 2020

Hem Ripple şirketi hem de XRP yatırımcıları için yılın en önemli vakti geldi. Ripple’ın son 4 yıldır düzenlediği Swell konferansı 15 Ekim tarihinde başladı ve bugün de devam ediyor. Ripple’ın Swell konferansı genellikle XRP fiyatının rekor kırmasını sağlasa da bu yılki gelişmeler nispeten sönük kaldı ve XRP yerinde sayıyor.

Ancak Ripple söz konusu konferansta açıkladığı cömertçe bir bağış ile kesinlikle adından söz ettirdi. 10 milyar dolarlık blockchain şirketi Ripple, Mercy Corps firmasına 10 milyon dolarlık bağış yapıldığını açıkladı. Bu bağışın amacı ise Mercy Corps’un gelişmekte olan piyasalarda dijital varlık kullanımına yardımcı olmak şeklinde açıklandı.

Ripple ve Mercy Corps Ortaklığı Başladı

Mercy Corps bu bağış sonrasında Ripple ve şirketin kar amacı gütmeyen kurumu RippleWorks ile ortak çalışacak. Bu üçlü ortaklığın temel hedefi ise dijital varlıkları ve kripto paraları kapsayan çözümlere destek olmak ve yeni çözümler üretmek.

Mercy Corps genel müdürü Scott Onder konu hakkında yaptığı açıklamada dünyada milyonlarca insanların bankacılık hizmetlerine erişemediğini ve Ripple’ın çözümlerinin bunu sağlayabileceğini belirtti. Mevcut finansal sistemin bozuk, eski ve 1,7 milyar insana ulaşamayacak kadar küçük ve aciz olduğunu belirten Onder, yeni teknolojilerin bunu aşmaya yardımcı olacağını düşünüyor.

XRP tabanlı ödeme teknolojileri kesinlikle son yıllara damga vurmakta ve mevcut finansal sistemin çok ötesinde çözümler sunmakta. Bu da Ripple’ın ortaklarının devamlı olarak artmasını sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.