X

Moeda Loyalty Points Nedir?

MDA coin, Moeda Loyalty Points platformunun Ethereum Blockchain’inde çalışan yerel token’ıdır. 
09:49
16 Ekim 2020

Moeda Loyalty Points (MDA) Ethereum platformunda faaliyet gösteren bir kripto para birimidir. Platform sayesinde kullanıcılar, dünyanın her yerinden, yerel toplulukların gelişimini destekleyen teknik ağ tarafından seçilen girişimlere ve projelere güvenli ve şeffaf katkılar sağlayabiliyor.

Bu yazımızda, “MDA coin haber, MDA, MDA Token, MDA BTC, Moeda Loyalty Points” gibi başlıklara değineceğiz.

MDA Coin Nedir?

MDA coin, Moeda Loyalty Points platformunun Ethereum Blockchain’inde çalışan yerel token’ıdır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Moeda, 17 BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini gerçekleştirebilmek için 2017 yılında Birleşmiş Milletler “hackathon”da başlatıldı. Başlangıç Projelerini seçen platform, geleneksel bankacılık sistemi aracılığıyla krediye erişmekte zorlanan girişimciler için etkili projeler ile finansmana erişimi kolaylaştırdıklarını belirtiyor. Böylece proejelr büyüyebilir ve topluluklarının gelişmesine izin verebilir. Blockchain teknolojisi ve tescilli dijital token’lar MDA ve MDABRL sayesinde dünyanın her yerinden insanlar sürdürülebilir büyümeye katılırken, projelere hızlı ve şeffaf bir şekilde yatırım yapabiliyor.

Yapılan açıklamalara göre Moeda’nın tek odak noktası kripto para birimleri değil. Platform aynı zamanda Blockchain’e de büyük önem veriyor. Blockchain teknolojisinin özellikle bankacılık konusunda sorun yaşayan kişilere büyük avantajlar sağladığını belirten Moeda Loyalty Points, belirli açılardan sosyal yatırım platformuna benzer hizmetler sunduklarını dile getiriyor.

Yapılan açıklamalara göre MDA token, platformda yer alan projelere yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından kullanılabiliyor ve bu durumda MDA sahipleri çeşitli avantajlar elde edebiliyor.

Bunlara ek olarak platform şu sebeplerle Blockchain teknolojisini tercih ettiklerini ve Blockchain’e önem verdiklerini belirtiyor:

  • Finansal işlemler ve yatırım ilerlemesi için şeffaflık
  • Platform kullanıcıları için egemen dijital kimlik
  • Daha hızlı kredi transferi ve dijital token’ların kullanımıyla daha fazla erişilebilirlik
  • Finansal kurumların geleneksel kanalları yoluyla yapılan ödemeler ve havalelerle tipik olarak ilişkilendirilen oranlardan daha düşük oranlar

MDA Coin Yorumlar

MDA coin haber ve yorumlarına bakıldığında özellikle Binance listelemesi sonrasında token’ın popülerliğinin arttığı görülüyor. Bununla birlikte fiyat hareketlerine bakıldığında MDA’nın düşüş grafiği çizdiği görülüyor. Bu sebeple bazı yatırımcılar fiyatın artık yükseliş eğilimine geçeceğini düşünürken bazı yatırımcılar da temkinli olmak gerektiğini ifade ediyor.

MDA Coin Fiyat

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,2431 dolardan işlem gören MDA token, CoinMarketCap verilerine göre 4.773.702 USD piyasa hacmi ile piyasa değeri açısından 736. sırada yer alıyor. Ayrıca MDA BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0,00002145 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak MDA token 25 Eylül 2017 tarihinde 4,31 dolar ile rekor seviyeyi görürken 13 Mart 2020 tarihinde 0,1942 dolar ile dip seviyeyi gördü. MDA token’ın şu anda dolaşımda 19.628.888 MDA adet bulunduğunu ve toplam rakam ile ilgili net bir bilgi olmadığını belirtmekte fayda var.

MDA Coin Nasıl Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığıyla MDA token’ı satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar