X


Sushi Swap Nasıl Satın Alınır?

Son günlere damgasını vuran SushiSwap nedir?
09:47
16 Ekim 2020

SushiSwap kesinlikle 2020 yılına damga vuran DeFi projelerinden birisi oldu. Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın bir kopyası olarak piyasaya sürülen SushiSwap’ın en büyük farkı SUSHI isimli kripto para birimi oldu. Uniswap o tarihlerde herhangi bir kripto para birimine sahip değildi ve SushiSwap’ın bu yenilikçi adımı bir süre avantajı SUSHI’ye verdi.

Sushi Swap Nedir?

SushiSwap aynı Uniswap gibi merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır. Kullanıcılar borsaya sağladıkları likidite karşılığında belirli oranlarda gelir elde ederler ve bu ödemeler SUSHI Coin ile yapılır. Yani SushiSwap bir kripto para borsası SUSHI de onun kripto para birimidir.

İlk olarak anonim Chef Nomi tarafından piyasaya sürülen Sushi, daha sonra yaşadığı sert fiyat düşüşü ile gündeme oturdu. Chef Nomi bu olay sonrasında milyonlarca dolarlık geliştirme fonunu alıp projeyi terk ettiğini açıkladı. Tepkilerin artması ve FTX kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried’ın projeyi kısa süreliğine toparlaması ile Chef Nomi fonları iade etti. Ancak SUSHI Coin fiyatı sadece kısa süreliğine toparlanma yaşadı ve devamında rakip Uniswap’ın kripto parası UNI piyasaya sürüldü.

Bu da SUSHI Coin için neredeyse her şeyi bitirdi. SUSHI bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,67 dolardan işlem görüyor ve 15 kattan bile daha fazla değer kaybetti.

Sushi Swap Coin Yorum

SushiSwap yorumlarına bakıldığında bunun özellikle Binance kripto para borsasında listelendikten sonra öne çıktığı görülüyor. Piyasaya giriş yaptıktan kısa süre sonra Binance tarafından listelenen Sushi Swap Coin satın almak isteyenlerin ve alanların sayısı da böylelikle rekor kırdı. Kısa süre içerisinde 14 dolara kadar çıkan SUSHI Coin, daha sonra 1 dolara kadar geriledi.

SUSHI yaşadığı bu sert fiyat düşüşüne rağmen hala Binance üzerinden yüksek likidite ve hız ile alınıp satılabilmekte. Buna ek olarak Binance üzerinde SUSHI işlem çiftleri ile kaldıraçlı işlem yapmak da mümkün ve fiyat son haftalarda oldukça stabil olsa da kaldıraçlı işlemler sebebiyle yakında sert volatilite görülebilir.

Sushi Swap Coin Satın Al

Peki SUSHI Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor? SUSHI Coin Binance üzerinden alınıp satılabilmekte ve kullanıcıların aşağıdaki adımları takip etmeleri yeterli olacaktır:

  • SUSHI satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna SUSHI yazın ve altta açılan SUSHI /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “SUSHI AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek SUSHI alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar