reklamı kapat

NXM Token Nasıl Alınır?

Nexus Mutual nedir?
09:27
16 Ekim 2020

Nexus Mutual da 2020 yılında damgasını vuran DeFi odaklı kripto para projelerinden birisi olarak biliniyor. Ethereum tabanlı bir kripto para projesi ola NXM Coin, aslında sigortaya olan ihtiyacı ortak likidite havuzları ile tamamen ortadan kaldırmayı hedeflemekte. Ethereum tabanlı proje herkesin riski ortak bir şekilde paylaşmasını sağlayarak riski eşit dağıtıyor ve olası kötü amaçlı kişilere karşı böyle önlem alıyor.

NXM Coin Nedir?

Sadece üyeler ağa katılabiliyor ve NXM yani platformun kendi kripto para birimini satın alıp bunu ellerinde tutarak risk paylaşımı yapıyor. Zaten projenin adındaki mutual yani “ortaklık” ifadesi de tam olarak buradan gelmekte. Ağa yönelik olası bir saldırıda yatırımcıların ellerindeki NXM Coin eşit şekilde gidiyor ve bu sayede ağın güvencesi sağlanmış oluyor.

Nexus Mutual piyasaya giriş yaptığı Mayıs 2019 tarihinden iki ay sonra ilk ürünü olan Smart Contract Cover yani akıllı kontrat sigortasını yayınladı. Bu da yatırımcıların olası finansal kayıplara ve akıllı kontratlardaki hatalara karşı güvenceye alınmasını sağlıyor. Geçtiğimiz tarihlerde Eminence DeFi projesindeki akıllı kontrat hatasından dolayı 15 milyon dolarlık zarar yaşanmıştı ve NXM Coin bunun önüne geçmekte.

Kullanıcılar bunu sadece NXM Token için değil, başka kripto para birimleri için de kullanabilmekte ve ilgili akıllı kontratın sadece Etherscan üzerinde doğrulanmış olması gerekiyor. Olası bir saldırıya veya akıllı kontrat hatasına karşı sigorta ödemesi NXM ile ödeniyor. Ancak sigorta için yapılan kullanıcı ödemeleri ETH, DAI veya NXM ile yapılabilmekte.

NXM Token Yorum

NXM Token kesinlikle sunduğu sigorta hizmeti ile DeFi yatırımcılarının imdadına koşmakta. Birçok DeFi projesi son aylarda ya dolandırıcılıklara ya da proje geliştiricilerinin hataları nedeniyle akıllı kontrat hatalarına maruz kaldı. DeFi uygulamaları için geleneksel sigortaların olmaması da yatırımcıları çaresiz bırakmakta.

Ancak NXM Coin almak ve bunun aracılığıyla DeFi sigortasına sahip olmak kesinlikle söz konusu açığı kapatabilir. DeFi sektörü bu şekilde ilerledikçe NXM Coin’in önünün açık olduğu ve devamlı olarak yeni yatırımcılar bulabileceği tahmin ediliyor.

NXM Coin almak için sadece Binance kripto para borsasını kullanmak yeterli olacaktır.

NXM Token Satın Al

Peki NXM Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor? NXM Coin Binance üzerinden alınıp satılabilmekte ve kullanıcıların aşağıdaki adımları takip etmeleri yeterli olacaktır:

  • WNXM satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna WNXM yazın ve altta açılan WNXM /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “WNXM AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek WNXM alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.