reklamı kapat

OKEx Olayında İşler Karışıyor: “Kurucu Tutuklandı”

OKEx üst üste iki sıcak gelişme ile sektörü sarstı.
12:57
16 Ekim 2020

Bu sabah şirketin üst düzey isimlerinden birisinin tutuklanması haberi ile gündeme son dakika girişi yapan OKEx kripto para borsası şimdi çok daha korkutucu bir haber ile akıllarda. OKEx kripto para borsasının cüzdanlarına erişimi olan ve özel anahtar sahibi bir kişinin polis tarafından tutuklandığı haberinden sonra bu kişinin borsa kurucusu Star Xu olduğu iddiaları yerel haber kaynaklarında dolaşmaya başladı.

OKEx kurucusu Star Xu’nun tutuklanması henüz resmi olarak doğrulanmasa da bunun Çin’in en güvenilir kaynaklarından Caixin tarafından aktarılması iddiayı daha gerçekçi kılmakta. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da bu haber ile düşüşe geçmeye başladı ve 11.200 dolara kadar geriledi.

Tutuklanma Olayının Doğru Olma Olasılığı Artıyor

OKEx kripto para borsası hala para çekim işlemlerini açmış değil ve Star Xu ile ilgili iddianın da ortaya çıkması bu işlemlerin açılmasının bir süre daha mümkün olmayacağını gösteriyor.

OKEx tarafından bu tutuklanma ile ilgili yapılan açıklamada bütün kullanıcı fonlarının güvende olduğu, borsanın başka hiçbir fonksiyonunun bu olaydan etkilenmediği ifade etti. Devam eden bir soruşturma olduğundan dolayı bilgi paylaşımı yapmayan OKEx, aslında tutuklanmayı bir nebze de olsun doğrulamış oldu.

OKEx CEO’su Jay Hao ise güvenlikle ilgili hiçbir sıkıntı olmadığını ve borsanın “asla güvenlik zafiyeti yaşamayacağını” ifade etti. Durumun nasıl çözüleceği ise Bitcoin fiyatı üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.