reklamı kapat

200.000 Bitcoin (BTC) Tehlikede Olabilir

2,3 milyar dolar değerinde Bitcoin, tehlikede mi?
15:36
16 Ekim 2020

Kripto para piyasası bugün tamamen OKEx kripto para borsası ile ilgili olaylarla sarsıldı. İlk başta OKEx kripto para borsasının üst düzey yöneticilerden birisinin gözaltına alınması nedeniyle para çekme işlemlerini durdurduğu, sonra ise OKEx kurucusunun tutuklandığı haberi piyasada şok etkisi yarattı.

OKEx’in kurucusu olarak bilinen Star Xu’nun tutuklandığı iddiası, Bitcoin fiyatında sadece 250 dolarlık bir etki yarattı ve sert düşüş yaşayan sadece OKEx’in kendi token’i OKB oldu. Ancak Glassnode tarafından yayınlanan bir gönderi, işler ters giderse piyasaya ne kadar zarar verilebileceğini gözler önüne seriyor.

OKEX 2,3 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Sahip

Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre OKEx’in soğuk depolama cüzdanlarında 200.000’e yaklaşık Bitcoin bulunuyor. Bu da anlık değere göre yaklaşık 2,3 milyar dolara yani toplam BTC arzının %1,1’ine tekabül etmekte.

Tabii ki şu an için OKEx kurucusuna ne olacağı veya söz konusu BTC’lere zarar gelip gelmeyeceği konusunda bir kesinlik bulunmuyor. Ancak böyle devasa bir cüzdanın özel anahtarına sahip olduğu düşünülen kişinin Çin yönetimi tarafından tutuklanması bile Bitcoin fiyatı üzerinde küçümsenmeyecek bir etki bırakabilir.

Buna rağmen Bitcoin fiyatının bütün bu OKEx olaylarına rağmen sadece yaklaşık 200 dolar gerilemesi, yatırımcılara kesinlikle umut vermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.