reklamı kapat

Bu Grafik Bitcoin’in (BTC) Bir Sonraki Haftaya Ait Fiyatını Ortaya Koyuyor

Bitcoin fiyatı için yeni bir hafta yine yükselişle mi başlayacak?
20:11
16 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı bu hafta yaşanan bütün gelişmelere rağmen yerini korumayı ve 11.000 doların altına inmemeyi başardı. BTC/USD işlem çiftinin özellikle OKEx kripto para borsası ile ilgili haberden sonra çok sert bir şekilde düşüş yaşaması beklenirken fiyat 11.300 doların altına inmedi.

Birçok kripto para analisti çok değil bundan yaklaşık 2,5 hafta önce BTC’nin yeniden 10.000 doların altına kadar gerileyeceğini düşünürken bir grafik tam tersine işaret etmişti. Bitcoin grafiğinde görülen flama indikatörü, o tarihlerde nasıl yükselişe işaret ettiyse bu tarihlerde de aynı işareti sergilemekte.

Bitcoin 12.400 Doları Gözüne Kestirdi

Söz konusu flama yine grafikte kendini belli etti ve Bitcoin için yükselişe işaret ediyor. İndikatörün dayandığı noktanın 12.400 dolar olduğu görülmekte ve BTC nasıl birkaç hafta önce bu indikatör ile yükselişe geçtiyse yine benzer bir harekete kalkışabilir.

Bitcoin fiyatının bütün bu olumsuz olaylara ve OKEx kurucusunun tutuklandığı iddiasına rağmen 11.300 doların üzerinde kalmasının temel sebebi de bu olabilir. Tabii ki teknik analizin yanı sıra temel analiz de büyük bir önem arz ediyor ve yatırımcıların BTC’ye olan güveni buradan da anlaşılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.