reklamı kapat

96 Milyon Dolarlık Şüpheli Bitcoin (BTC) İşlemi Hakkında Açıklama Geldi

OKEx ile ilgili şüpheler ve iddialar artıyor.
22:59
16 Ekim 2020

OKEx kripto para borsası bugün yaşadığı bütün sorunlarla kesinlikle kripto para sektörünün gündeminin tam ortasına yerleşti. İlk başta özel anahtar erişimi olan bir kişinin polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Bu da para çekim işlemlerinin durdurulmasına yol açtı.

Bu gelişmenin devamında ise OKEx kripto para borsasının kurucusu Star Xu’nun tutuklandığı ortaya çıktı. Para çekme işlemleri durdurulsa da Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bu olaydan hemen önce OKEx kripto para borsasından Binance borsasına 96 milyon dolarlık Bitcoin çıkışı yapıldı.

OKEx Borsasından 96 Milyon Dolar Mı Çıktı?

Bu da OKEx müşterilerinin para çekemediği bir anda yaşanınca toplulukta büyük tepkilere yol açtı. OKEx CEO’su Jay Hao ise konu hakkında yaptığı açıklamada adresin üçüncü partiler yani Whale Alert tarafından yanlış etiketlendiğini vurguladı.

Crypto Quant analiz firması da daha sonra yaptığı açıklamada Whale Alert’ı yalanladı ve OKEx borsasından hiçbir fon çıkışı olmadığını belirtti. Tartışmanın büyümesinden sonra Whale Alert bunun borsanın içsel transferlerinden birisi olabileceğini belirtip araştırmanın ve incelemenin devam ettiğini belirtti. OKEx kripto para borsası bu transfer iddiasını yalanlasa da şu an toplulukta buna inanan çok fazla yatırımcı olması, Bitcoin için de tehlike yaratıyor.

Kullanıcılar aşağıdaki işlemi görerek OKEx’in yüklü BTC satışı yaptığını düşünüp korkuya kapılabilir ve satışlar artabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.