reklamı kapat

Her Şeye Rağmen Bu Borsadan OKEx’e 1.955 Bitcoin (BTC) Gönderildi!

Para çekme işlemlerinin durmuş olmasına rağmen OKEx’e büyük bir BTC transferi gerçekleşti.
08:19
17 Ekim 2020

Kripto para borsası OKEx’te işlemlerin durdurulmuş olmasına rağmen Huobi’den OKEx’e büyük Bitcoin (BTC) transferlerinin yapıldığını görüyoruz.

Büyük İşlemler

Kripto işlemleri izleme hizmeti Whale Alert’ten alınan verilere göre, OKEx’in 16 Ekim’de para çekme işlemlerini askıya aldığını resmen açıklamasından kısa bir süre sonra Huobi’den OKEx’e toplam 1.995 BTC yani yaklaşık olarak 22.5 milyon dolar gönderildi.

Elde edilen bilgilere göre fonlar, sırasıyla 03:51 EST ve 06:22 EST’de 998 BTC yani yaklaşık olarak 11,3 milyon dolar ve 997 BTC yine yaklaşık olarak 11,3 milyon dolar değerinde iki ayrı BTC işleminde transfer edildi.

Platformun kripto para çekme işlemlerini geçici olarak engellemesi nedeniyle 1.995 BTC artık platformda kilitlendiğinden bahsi geçen transferler bazı soruları gündeme getiriyor. Kripto topluluğundan biri Twitter’da “Dostum ters yöne gidiyor” yorumunu yaptı. Diğerleri, sorunun gecikmiş BTC işlemlerinin bir sonucu olabileceğini öne sürdü.

Öte yandan Huobi‘den yapılan işlemler OKEx’in toplam BTC bakiyesine önemli miktarda Bitcoin eklemiş oldu. BTC bakiye bazlı borsa sıralaması sunan Chain.info’nun verilerine göre OKEx şu anda soğuk kasasında, sıcak cüzdanlarında ve para yatırma cüzdanlarında toplam 276.184 BTC tutuyor. Ayrıca son 24 saatte yaklaşık olarak 6.269 BTC’nin OKEx’ten ayrıldığı biliniyor.

İşlemlerin Durmuş Olmasına Rağmen

Yaklaşık beş saat sonra, Whale Alert başka bir büyük BTC hareketi gerçekleştiğini ortaya çıkardı. Ancak bu sefer fonların, kapalı para çekme işlemlerinin ortasında görünüşte bir şekilde OKEx‘ten ayrıldığı görülüyor. Birisi transfer sırasında yaklaşık 39.627.432 dolar değerinde 3.500 Bitcoin‘i OKEx’ten Binance‘e gönderdi. Whale Alert ise konuyla ilgili açıklamalarında “Bunların dahili borsa transferleri olduğundan şüpheleniyoruz. Şu anda konuyu araştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ancak Whale Alert’in bu açıklamalarının ardından OKEx’ten de açıklamalar geldi:

OKEx’in cüzdan ekibi, söz konusu işlemlerdeki kaynak cüzdan adreslerinin OKEx’e ait olmadığını doğruladı. Büyük blok zinciri analiz firması Chainalysis’in baş ekonomisti, bugün bir tweet’inde söz konusu işlemlerin ‘yanlış etiketlendiğini’ ve aslında olmadığını doğruladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.