Ripple (XRP) Alev Aldı! Tam 200 Milyon Adetlik Dev İşlemler Ne Anlama Geliyor?

Ripple (XRP) tarafında sular durulmuyor. Yapılan son incelemelere göre büyük sayıda token hareketi oldu. Bu hareketler ne anlama geliyor olabilir?
23:59
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

XRP balinaları, yeni yılın ilk günlerinde hareketliliği artırmak için 200 milyondan fazla token taşıyarak büyük dalgalar yaratıyor. Balina araştırma platformu WhaleAlert’in yeni verilerine göre, dün iki ayrı işlemle 70.000.000 XRP bilinmeyen bir cüzdandan kripto borsası Bitstamp’a taşındı.

Ne Kadar Kripto Para Taşındı?

40,000,000 XRP (13,485,157 USD) bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp’a aktarıldı ve ardından 30.000.000 XRP (10.113.868 USD) bilinmeyen bir cüzdandan yine Bitstamp’a aktarıldı. Büyük Bitstamp işlemlerine ek olarak WhaleAlert, yeni yılın ilk gününde bilinmeyen iki cüzdan arasında yaklaşık 150.000.000 XRP transfer edildiğini de tespit etti. 148.700.000 XRP (50.372.552 USD) bilinmeyen cüzdandan bilinmeyen cüzdana aktarıldı.

Her iki cüzdan da tanımlanamıyor ve XRP takip sistemi olan Bithomp’ta kayıtlı kullanıcı adlarına sahip değil. Toplamda, işlemlerin ABD Doları (USD) değeri 74 milyon doların üzerinde. Yılbaşı günü işlemlerinden önce Whale Alert, Yılbaşı gecesi 500 milyon XRP token’ının kilitlerinin açıldığını da tespit etti. Aynı zamanda, Whale Alert başka bir işlemde emanetten 400 milyon token daha açıldığını bildirdi.

XRP’de Son Durum

SEC ile davası süren Ripple’ın yerel token’ı olan XRP bu yazının yazıldığı sırada 0,354 dolardan işlem görüyordu. Popüler altcoin son 24 saatte %4 artış yaşadı ve bir yıl öncesine göre %60 düşük fiyattan işlem görmeye devam ediyor.

Ripple Labs iki yılı aşkın bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir mücadele içinde. SEC, 2020 yılının Aralık ayında Ripple’a dava açarak Ripple’ın XRP’yi yıllarca kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasadışı bir şekilde sattığını ve XRP’nin bugüne kadar bir menkul kıymet olarak kaldığını iddia etti.

Geçtiğimiz hafta SEC, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın 2018 yılında yaptığı ve Hinman’ın resmi sıfatıyla hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olmadığına inandığını belirttiği bir konuşmaya ilişkin iç müzakerelerle ilgili kritik belgeleri mühürleme girişiminde bulundu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar