reklamı kapat

Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

9 Temmuz 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 09.07.2018)

Hazırlamış olduğum grafikler GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

XRP, piyasanın da yönü yukarı çevirmesi ile olumlu sinyaller vermeye başladı ve bu sinyalleri fiyat hareketlerinde bizlere gösterdi. Hafta başında 0,45$ seviyesinde bulunan XRP, hafta içerisinde %15 değer kazanarak 0,52$ seviyesini test etti. Bu seviyede tutunamayan XRP haftayı %6,5 yükselişle 0,48$ seviyesinden kapadı. Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyelim.

XRP bir önceki hafta fiyat hareketini C (0,45$)  yatay trendin desteğinde sürdürmüştü. Bu hafta başında ise gelen tepki ile C (0,45$) trendinden uzaklaşıldığını görüyoruz. Fiyat hareketi gelen tepki le F trendine doğru yönelmiş ancak trende ulaşacak güçlü bir hareket oluşmamış. Hafta ortasında oluşan satış baskısı ise fiyat yeniden C (0,45$)   trendine dokunuş yapmış. Haftanın geri kalanında ise C (0,45$) trendinin üzerinde yatay ve daha az volatil bir hareket gerçekleşmiş. RSI tarafında ise aşırı satım bölgesinden uzaklaşıldığını görüyoruz. Fiyat hareketinin yatay seyretmesi neticesinde RSI indikatörü de 42 bandında yatay hareket etmiş. Hacim tarafında ise hafta başında artış gerçekleşirken hafta sonuna kadar hacim düşen bir trend oluşturmuş. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

XRP iki haftadır C (0,45$) trendinin destek olarak ne kadar önemli bir bölge olduğunu bizlere göstermeye devam ediyor ki bu hafta da C (0,45$)  trendi destek olarak bir defa daha test edildi. Daha önce de belirttiğim gibi C (0,45$)  trenidin üzerinde kalındığı müddetçe fiyat F düşen trendine doğru yönelecektir. Mevcut durumda da fiyatın F düşen trendi ise C (0,45$)  trendinin arasına sıkışmaya devam etmesi bir yöne doğru kırılım olacağı ile ilgili bizlere fikir veriyor. XRP’ nin önceki fiyat hareketlerine dikkat ettiğimizde benzer durumun yukarı kırılım ile sonuçlandığını görüyoruz. Bu noktada piyasanın genel durumu ve XRP ile ilgili haber akışlarını takip etmek bizlere yardımcı olacaktır. Piyasa yukarı yönlü seyrederse öncelikli olarak  FIBO2 0.236 (0,54$) seviyesi direnç olarak takibimizde olmalıdır. Müteakip direnç bölgesi ise B (0,60$)  yatay trend bölgesi olacaktır. B (0,60$)  trendinin üzerinde XRP’ ye güvenin artacağını ve yükseliş için daha olumlu ortam oluşacağını değerlendiriyorum. RSI değerinin 42 bandında bulunması zayıf bir görüntü oluşturuyor. RSI değeri 50-55 bandının üzerine geçiş yapması haline fiyat artışının ivme kazanacağını düşünüyorum. Hacim tarafı ise halen zayıf seyrediyor maalesef. Sağlam bir yükseliş hareketi için hacim desteğinin şart olduğunu düşünüyorum. Dolayısı ile hacmin belirgin olarak artması yükseliş için fikir vereceğinden, hacim her daim takibimizde olmalıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.