X


Ripple Patronundan ‘Bitcoin Madenciliğine’ Büyük Eleştiri!

Bitcoin madenciliğinin çevre dostu olmadığını dile getiren Chris Larsen, Ethereum'un hisse ispatına geçmesi hamlesinden ötürü Vitalik'i kahraman olarak nitelendiriyor.
12:15
3 Eylül 2021

Ripple’den Chris Larsen, düzenleyicilerin Bitcoin madenciliğine tolerans göstermeyeceğine inanıyor.

Bitcoin Topluluğuna Çağrı!

Ripple’ın kurucu ortağı, Chris Larsen, “Investing in Integrity” podcast’inin son bölümünde bitcoin topluluğuna, yoğun enerji tüketen iş ispatından (Proof of Work) çevre dostu hisse ispatına (Proof of Stake) geçmesine yönelik “kod değişikliği yapmaları konusunda” çağrıda bulundu. Chris Larsen, seçkin yazılım geliştiricilerden, borsa operatörlerinden ve madencilerden oluşan küçük bir takımın, regülasyonları öngörerek bu düzenlemeleri gönüllü olarak kendilerinin yapacağına inanmıyor. Bitcoin‘i gezegendeki “en kirli” kripto para olarak tanımlayan Larsen, hükümetlerin ona yatırım yapan şirketlere sıfır emisyonlu kredileri kesmek zorunda kalacağını söylüyor. Ayrıca, bazı para transfer lisanslarını almak için harekete geçeceğine inanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilen Larsen, daha fazla enerji kullanmanın daha yeşil bir geleceğe yol açacağı söylemini “propaganda” olarak nitelendiriyor:

“Regülatörler bu tür saçmalıkları cezalandırmalı. Bence yapmalılar. Para transferi lisanslarını ortadan kaldırın. Bu onları hizaya getirecektir.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple patronu, yeşil madencilik diye bir şeyin olmadığını ve diğer şeylerin yanı sıra “yeşil çelik üretimi, yeşil alüminyum” ve “yeşil beton” yapmak için yenilenebilir enerjinin kullanılabileceğini savunuyor.

Vitalik Tam Bir Kahraman!

Ripple patronu, Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i, iş ispatından (Proof of Work) vazgeçme kararlılığından dolayı kendisine ‘kahraman’ yakıştırması yaptı.

İkinci en büyük blockchain olan Ethereum’un önümüzdeki yıl hisse ispatına (Proof of Stake) geçmesi bekleniyor. Son Londra hard fork’u önemli bir basamak taşı olacak.

Chris Larsen, Vitalik Buterin’in endüstrideki “en zeki” kişi olduğuna inanıyor.

Ayrıca Larsen, Zcash‘in iş ispatından hisse ispatına geçişte Ethereum’u takip ettiğini ve bunun daha geniş bir trend olmasını beklediğini kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar