X


Ripple, Latin Amerika ve Afrika’da Varlığını Güçlendiriyor: Yeni Anlaşma Açıklandı

RippleNet, Paydek'in Afrika ve LATAM'a ulaşmasına yardımcı olacak.
15:15
16 Eylül 2021

RippleNet Avrupa Geliştirme Başkanı Sendi Young, Ripple’ın İngiltere merkezli şirket Paydek’e Afrika ve Latin Amerika’daki çalışanlarına ödeme koridoru sağlayacağını açıkladı. RippleNet, Paydek’in Afrika ve LATAM’a ulaşmasına yardımcı olacak.

Sendi Young, Yeni Anlaşmayı Duyurdu

RippleNet üst düzey yetkilisi Sendi Young, RippleNet’in yeni ortaklığını duyurdu. Yapılan anlaşmaya göre RippleNet, Paydek için Afrika ve Latin Amerika kıtalarına erişimi sağlayan koridor olacak. Ripple tarafından belirtildiği üzere, Afrika ve Latin Amerika ülkelerindeki çalışanların artık RippleNet aracılığıyla Paydek üzerinden gerçek zamanlı ödemeler gönderip almanın keyfini çıkaracağı aktarıldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İngiltere merkezli Paydek, işletmeler ve bireysel müşterileri için ödemelerin yönetilmesine ve iyileştirilmesine çözüm sunar. Şirket, RippleNet’e katıldı ve şimdi bu ağın fırsatlarını kurumsal ve serbest çalışan müşterilerinin karşılaştığı sorunları çözmek için kullanacak.

İlk olarak anlaşma Paydek’in Afrika kıtasındaki işlemleri kapsıyordu. Ancal Localpayment ile ortaklığın kurulmasının akabinde RippleNet Latin Amerika’ya ulaştı. Paydek Genel Müdürü Terry Hopkinson, Ripple’ın sunduğu fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek bu bölgelerde ödeme yollarını hızlı, ucuz ve güvenilir parolasıyla yeni bir altyapı oluşturduklarını kaydetti.

Anlaşmanın Ayrıntıları

Ripple’ın LATAM ve Afrika’daki varlığını güçlendirmesi hakkında konuşan Sendi Young, bu ortaklığın Ripple’ın geniş bölgelere yayılmasında önemli rol oynadığını belirtti. Paydek, Afrika’da GSH, ZAR, XOF, SLL dahil olmak üzere toplamda dokuz yerel kripto para birimini destekleyecek. Latin Amerika’da ise MXN, UYU, ARS ve CLP para birimleri desteklenecek.

Bu yılın başlarında medyaya yansıyan gelişmelerde Ripple’ın Japonya’daki ortağı SBI Group aracılığıyla Filipinler’de yeni bir ODL ödeme koridoru kurduğu aktarılmıştı. Ripple‘ın SEC ile devam eden davası ve yeni gelişmeler ile birlikte XRP fiyatı 1.15 dolarlık barajı aşma girişimlerinde bulunuyor. XRP fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.10 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar