X


Bitcoin (BTC) Rallisi Başlıyor Mu: 50.000 Dolar Ne Zaman Görülecek?

Piyasada yaşanan son düşüşe rağmen veriler, lider kripto para birimi Bitcoin'in kısa vadede 50.000 doları görebileceğini gösteriyor. 
12:42
16 Eylül 2021

Geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşler sebebiyle bireysel yatırımcılar nispeten tedirgin olmuş olsa da uzman analistler Bitcoin (BTC) fiyatının yakın zamanda yeniden 50.000 dolar üzerini görmesini bekliyor.

Bitcoin Rallisi Başlıyor Mu?

Büyük Bitcoin yatırımcıları birikim yapmaya devam ederken analistler bir BTC rallisinin yaklaşmakta olduğunu düşünüyor. Öte yandan yaklaşık olarak 5 ay önce Bitcoin 64.900 dolar ile yeni bir rekor kırdığında borsalardaki BTC rezervi en düşük seviyelerini görmüştü.

Bitcoin’in 13 Eylül’de 44.000 dolara gerilemesinin ardından ise borsalardaki Bitcoin rezervlerinin 2021 başından bu yana yeni bir düşük seviyeye ulaştığı ifade ediliyor. Bu sebeple analistler bir arz şoku yaşanabileceğini ve artan talep ile birlikte BTC fiyatının kısa sürede 50.000 doları geçebileceğini düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden TraderCoz, geri çekilmelere rağmen Bitcoin fiyatının kısa vadede 50.000 doları geçeceğini dile getiriyor.

Balinalar Birikim Yapıyor

Bitcoin fiyat rallisindeki bir diğer kritik faktörün, balina (cüzdanlarında 1.000 BTC’den fazla varlık bulunduran yatırımcılar) cüzdanlarının birikim yapması olduğu ifade edilebilir.

Yaşanan son düşüş sırasında balinaların birikim yapmaya devam etmesi ve esasında düşüşü bir satın alım fırsatı olarak değerlendirmesi de dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar