X


Ripple Değer Kazanmaya Devam Ediyor

En büyük 3. kripto para Ripple son günlerin en çok kazandıran kripto paralarından biri.
19:14
20 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

RippleNet’in 40 ülkede faaliyete geçtiğinin duyurulmasının ardından XRP bir süredir gösterdiği yükseliş trendini devam ettirdi. RippleNet ağında XRP kullanılmadığı düşünüldüğünde artışın sürpriz olduğu savunulabilir.

Haberimizin yayıma hazırlandığı sıralar Ripple CoinMarketCap’e göre %12,83 artışla 0,364 dolardan işlem görüyor. Önceki saatlerde 0,373 dolara kadar yükselen ve art arda üçüncü kez yükselen Ripple en iyi performansa sahip kripto paralardan biri.

Tüm zamanlar rekorunu ocak ayında 3,3 dolara yükselerek kıran Ripple 0,25 dolara kadar düşüp yılın en dip seviyesini görmüştü. Yatırımcılarını bir süredir hayal kırıklığına uğratan Ripple, RippleNet ve xRapid projelerinde gösterdiği ilerlemelerle biraz olsun kıpırdandı ve yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Bildiğiniz üzere RippleNet bankalar başta olmak üzere finans kurumları ve ödeme sağlayıcıları için geliştirilmiş merkezsiz bir ağ. RippleNet’in çalışmak için XRP token’ına ihtiyacı yok, dolayısıyla “sürpriz” olarak görülebilecek fiyat yükselişi Ripple ekibine artan güvenle açıklanabilir. RippleNet Ripple’ın xVia hizmetinin bir parçası ve RippleNet’in bel kemiğini, ağ dahilinde ödemelerin hızlı bir şekilde gönderilmesini sağlayan Interledger protokolü oluşturuyor. Ripple’ın XRP token’ının kullanımını gerektiren tek hizmeti, yükselen piyasaların hedef alındığı düşük masraflı likidite çözümü xRapid.

Her şeye rağmen Ripple 3 gün gibi kısa bir sürede 0,27 dolardan 0,37 dolara çıkmayı başardı. Yani yaklaşık %40 değer kazandı. Günlük işlem hacmi bakımından 640 milyon doları aşan Ripple’ın yükselişinin devam edip etmeyeceğini piyasa koşulları gösterecek.

Kaynak: blokt.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar