reklamı kapat

Ripple CEO’su Bu Yorumu İle Yatırımcıları Kızdırdı!

Ripple CEO'sundan tepki çeken ifade!
21:02
8 Ekim 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin arkasındaki firma olan Ripple, son dönemlerde ciddi atılımlar yapmaya başlasa da 2019 yılının büyük bir çoğunluğunda toplu  XRP satışları yapmasından dolayı topa tutulmuştu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da yılın çoğunluğu boyunca koruduğu sessizliğini geçtiğimiz hafta bozdu ve yaptığı her yeni açıklama ile gündeme düştü. Garlinghouse bu seferki açıklamasında Bitcoin’i her defasında yerden yere vuran altın yatırımcısı Peter Schiff’e benzer bir yorum yaptı ve tepki topladı. Garlinghouse, The Economic Club of New York kaynağına verdiği demeçte, kripto para alım satım işlemlerinin yüzde 99’unun spekülasyondan ibaret olduğunu vurguladı:

”Kripto para sektöründe günlük 40 ile 50 milyar dolarlık alım satım yapılmakta. Bu oldukça likit bir piyasa. Çok fazla alım satım yapılmakta ancak bunların bir çoğu spekülasyondan ibaret.”

Ripple, SWIFT’in Yapamadığını Yapacak

Ünlü CEO, kripto para sektöründe bir haberin gerçek olup olmadığının  bilinmemesine rağmen çok hızlı yayılabildiğini ve bunun piyasayı kısa sürede etkisi altına alabildiğini ifade etti. Kripto para birimlerinin değerlerine de değinen CEO, herhangi bir coin’in değerli olması için bunun belirli bir kullanım sunması gerektiğinin de altını çizdi. SWIFT gibi mevcut çözümlerin basit problemleri çözmekte yetersiz kalmaya başladığını itiraf eden Ripple patronu, bu durumu kendi şirketinin çözeceğini de vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun