reklamı kapat

Ripple, Sınır Ötesine Açıldı!

Ripple, İzlanda merkezli Algrim'i satın aldı.
13:00
30 Eylül 2019

San Francisco merkezli blockchain firması ve XRP‘nin arkasındaki kurum olan Ripple, yaptığı yeni satın alma ile İzlanda’ya adım atmış oldu.

Aktif olarak New York, Londra, Singapur, São Paulo, Mumbai ve Sydney içerisinde ofisleri bulunan Ripple, artık Avrupa’nın bir ucu İzlanda’ya da açılmış oldu. Ripple bünyesinde üründen sorumlu başkan yardımcısı olan Amir Sarhangi, konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin mühendislik kadrosunu geliştirmek için bu satın alımı yaptığını belirtti. Algrim isimli start-up firmasının altı adet mühendisi direkt olarak Ripple bünyesine katıldı ve ekibin ortak kripto para borsaları ile olan entegrasyon işlemlerinde çalışacağı belirtildi.

”Bu uzmanlıkla alakalı bir mesele.”

Satın alımın Ripple’a ne kadar mal olduğu belirtilmezken, Algrim’in daha önce 30’dan fazla piyasada yer alan birçok firmaya özel kripto para alım satım platformları kurmuş olması anlaşmanın çok ucuz olmadığını ortaya koymakta. Algrim daha önce de 2017 yılının sonlarına doğru İzlanda bağlantılı büyük Bitcoin (BTC) soygununun kurbanlarından birisi olmuştu. Sindri Thor Stefansson o tarihlerde büyük bir Bitcoin madencilik vurgunu yapacağını vurgulamış ve daha sonra hapisten bile firar etmişti.

Ripple Uyandı!

Ripple son dönemlerde XRP yatırımcıları tarafından çok sert şekilde eleştirilse de, bundan birkaç gün önce yatırım kolu Xpring ile bir firmayı daha satın almıştı. Logos Network isimli firma, Xpring ekibine dokuz mühendis ile katıldı ve görünüşe göre Ripple kötü gidişata son verme konusunda kararlı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun