X

Ripple Bombayı Patlattı: XRP Fiyatı Uçuşa Geçebilir!

Ripple’ın bu son hamlesi XRP fiyatı üzerinde de pozitif etki yaratabilir. 
08:27
9 Ekim 2020

Piyasanın en popüler altcoin’lerden aoln XRP’nin arkasındaki San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple çok büyük bir adım attı ve kullanıcılarına lending (kredi verme) hizmeti sunmaya başlıyor. Yapılan açıklamalara göre bu hizmetten On-Demand Liquidity (ODL) çözümünü kullanan müşteriler faydalanabilecek ve XRP ile verilecek krediler için sunulacak hizmetin adı Line of Credit olacak.

Line Of Credit

RippleNet ağının üyeleri tarafından halihazırda denenmekte olan yeni hizmetin şu anda beta test aşamasında olduğu biliniyor.

Ayrıca Ripple’ın bir lending hizmeti başlatma hamlesi Blockchain devinin Mayıs ayında kredi platformu için bir ürün yönetimi direktörü aramaya başlamasıyla ortaya çıkmıştı. O dönemde yapılan açıklamalarda şirket yeni hizmetin ayrıntılarını açıklamamıştı.

Öte yandan ortaya çıkan son bilgilere göre, yeni ürün sayesinde artık RippleNet üyeleri eski finans kurumlarında karşılaştıkları uzun kredi süreçlerini yaşamadan ve yalnızca bir kerelik ücret ödeyerek XRP kredisi kullanabilecekler. Dolayısıyla hem maliyet hem zaman açısından kullanıcılar için iyi bir fırsat yaratılmış oldu.

Bunlara ek olarak RippleNet’in yeni atanan genel müdürü Asheesh Birla Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, sermaye krizinin küçük ve orta ölçekli girişimlerin büyümesinin önündeki en büyük engellerden biri olduğunu dile getirdi. Birla konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, Line of Credit’in iş performansının ölçeklenmesine ve hızlanmasına yardımcı olacağını dile getirirken deneme sürümünü kullanan müşterilerin bu avantajlardan halihazırda faydalandığını ifade ediyor.

Bunların yanı sıra Ripple’ın bir lending hizmeti başlatmış olması, CEO Brad Garlinghouse’un da belirttiği gibi şirketi kripto para ekosisteminin Amazon’u olmaya bir adım daha yaklaştırdı.

Ripple Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Ripple’ın attığı bu adım aslında oldukça büyük ve etkileyici bir adım. Kredi verirken XRP token’ları kullanılacağı için de talebin artabileceği düşünülüyor. Dolayısıyla Line of Credit XRP’ye bir artış ivmesi kazandırabilir.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada %1,55’lik artışa 0,2590 dolar bandında işlem gören XRP fiyatının bu gelişmeye nasıl tepki vereceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar