reklamı kapat

Sert İddia: Ethereum Tabanlı DeFi Projeleri Her An Kapatılabilir

Anthony Pompliano çok ilginç bir iddia ortaya attı.
20:51
8 Ekim 2020

Tanınan Bitcoin (BTC) yatırımcısı ve kripto para sektörünün tartışmalı ismi Anthony Pompliano yakın zamanda oldukça ilginç bir iddia ortaya attı. Pompliano, dünyanın en zengin adamlarından Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un istediği zaman Ethereum tabanlı DeFi uygulamalarını “kapatabileceğini” vurguladı.

Pompliano’nun bu iddiasının arkasındaki temel etmen ise Ethereum tabanlı DeFi uygulamalarının sanıldığı kadar merkeziyetsiz olmaması şeklinde ifade ediliyor. Pomp, birçok ETH tabanlı DeFi uygulamasının merkezi olduğunu ve Amazon Web Services hizmetine bağlı olduğunu ifade etti.

Amazon, Ethereum’un Merkeziyetsizliğini Bitirebilir

Pompliano Ethereum ağ düğümlerinin büyük bir kısmının AWS tabanlı olarak çalışmasından dolayı Bezos’un istediği zaman Ethereum ağındaki uygulamaların sonunu getirebileceğini düşünüyor. Ross Campbell ise Pompliano’nun bu açıklamalarına karşı çıkarak, ipfs tabanlı olan Uniswap’ın Jeff Bezos tarafından kapatılamayacağını vurguladı.

Ünlü Bitcoin yatırımcısı Erik Voorhees ise Pompliano’nun DeFi açıklamasına cevap vererek aslında birçok Bitcoin ağ düğümünün de Amazon Web Services tabanlı olduğuna dikkat çekti.

Bu da hem Etheruem’un hem de Bitcoin’in aslında bir bağlamda AWS’ye bağımlı olduğunu ve sadece küçük bir miktar merkeziyetsizliğe sahip olduğunu gösteriyor.  DeFi uygulamalarının en büyük özelliğinin bu sözde merkeziyetsizlik olması ise bu durumu daha karmaşık bir hale sokuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.