reklamı kapat

İki Önemli DeFi Projesi, Sonunda Yükseliş Sinyali Verdi

Popüler iki DeFi projesinin düşüşü bitti mi?
13:19
8 Ekim 2020

Merkeziyetsiz finans uygulamaları ve kripto para projeleri Eylül ayının başlarından beri düşüş yaşamakta. Chainlink ve Yearn.Finance gibi DeFi sektörüne öncülük eden kripto para birimleri ise bu düşüşten en sert şekilde etkilenenler arasına girdi.

44.000 doları gören YFI, 15.000 dolara kadar gerilerken, 20 doları gören Chainlink ise 8 doların altına kadar indi ve ikisi de çok sert düşüş yaşadı. Birçok yatırımcı LINK ve YFI yüzünden çok büyük kayıplar yaşasa da yakın zamanda önemli bir alış sinyali ortaya çıkmış gibi gözüküyor.

LINK ve YFI Geri Dönüş Yapabilir

Chainlink, son 2 yılda elde ettiği yükseliş ile Bitcoin’in 2017 yılında yakaladığı yükselişi anımsatmakta. Bitcoin o rallinin sonunda %84 değer kaybederken LINK ise zirve noktasından %60 geriledi. Yani uzun vadede Chainlink fiyatı da aynı Bitcoin gibi düşüş sonrası toparlanma ve yükseliş yaşayabilir. Buna ek olarak TD Sequential indikatörü de LINK/USD işlem çifti için geri dönüş sinyali vermekte.

YFI de aynı LINK gibi geri dönüş sinyali vermekte. Chainlink’e kıyasla çok daha sert gerileyen YFI, %60’ın üzerinde değer kaybetti. TD Sequential indikatöründe görülen 9 mum sinyali ise YFI/BTC işlem çiftinin yakında %10 ve üzerinde yükseliş elde edebileceğini göstermekte.

Tabii ki hem Chainlink hem de Yearn.Finance projeleri için DeFi sektörünün genel gidişatı da önemli. Binance CEO’sunun DeFi açıklamalarına bakacak olursak ise sektör yakın vadede hiç iyiye gitmeyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.