reklamı kapat

Ripple Yöneticisi Açıkladı: Bu Ürün XRP Fiyatını Etkileyecek Mi?

Ripple'ın ODL ürünü XRP fiyatını etkiliyor mu?
19:41
8 Ekim 2020

Bir zamanlar Ripple için CEO’luk yapmış kurucu ortak Chris Larsen, dün katıldığı LA Blockchain Summit konferansında oldukça önemli ve XRP yatırımcılarını meraklandıran açıklamalar  yaptı. Larsen, ilk olarak ABD ve Çin arasındaki “soğuk teknoloji savaşına” değindikten sonra, bunun devamında XRP yatırımcılarının merak ettiği bir konuya açıklık getirdi.

Ripple’ın eski adıyla xRapid, yeni adıyla On-Demand-Liquidity isimli ürünü, kesinlikle birçok yatırımcıya göre XRP fiyatına etki etmekte. Ripple ODL sayesinde birçok şirketle de anlaşma yapmış ve önemli ödeme koridorları açmıştı.

XRP Fiyatı ODL’den Etkilenmiyor

Larsen, XRP fiyatının ODL’den etkilenip etkilenmediği sorusuna yanıt verdi ve XRP fiyatının bundan etkilenmeyeceğini açıkladı. Larsen, XRP değerinin bunun yerine Bitcoin ve Ethereum’un hareketlerinden daha çok etkilenebileceğini vurguladı.

Ripple’ın ODL ürününün önemli bir altyapı olduğuna değinen Larsen, yine de XRP fiyatının bundan etkilenmesi için rekor miktarda hacme ulaşılması gerektiğini ifade etti. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,2475 dolardan işlem görmekte ve ODL yerine gerçekten de Bitcoin ve Ethereum fiyat hareketlerine göre seyrediyor.

Bitcoin fiyatının sert düştüğü anlarda 0,24 doların altına gerileyen XRP, birkaç gün süren konsolidasyon sürecinde ise 0,25 doların üstüne kadar çıkmayı başarmıştı. Tabii ki XRP fiyatının yükselmesinde Ripple’ın yeni ortaklığının da etkisi olabilir. Ancak buna rağmen Larsen’in ODL ve XRP hakkındaki bu açıklaması birçok yatırımcıya yanıt olmuş gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.