X

Efsanevi Yatırımcı: “Bitcoin’in (BTC) Dönüm Noktasındayız”

Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in artışa geçeceği bir dönüm noktasında olduğunu dile getirdi.
09:39
9 Ekim 2020

Tecrübeli emtia yatırımcısı Peter Brandt 8 Ekim’de yaptığı açıklamalar ile Bitcoin’de (BTC) artış beklediğini dile getirdi. Önemli ismin açıklamalarına göre Bitcoin’in haftalık ve günlük grafikleri büyük bir yükseliş sinyali veriyor ve BTC’nin artışa hazır olduğu görülüyor.

Aslında Brandt’ın açıklamalarının, 81 milyar dolarlık halka açık bir şirket olan Square’in 50 milyon dolar değerinde BTC satın aldığını açıklamasının hemen arkasından gelmesi dikkat çekici oldu.

Bitcoin’in Dönüm Noktası

Brandt Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Square’in Bitcoin’e dönüşünü “büyük bir gelişme” olarak tanımladı. Varlıklarının yüzde birini BTC’ye yatırmanın yanı sıra Square, diğer şirketlerin lider kripto para birimine yatırım yapmak için bir kılavuz olarak kullanabilecekleri whitepaper da yayınladı.

Ortaya çıkan bilgilere göre Square’in aldığı 4.709 BTC, adı belirtilmemiş likidite sağlayıcıları ile over-the-counter olarak gerçekleşti. Square ayrıca Bitcoin satın alımıyla ilgili saklama, sigorta ve muhasebe konularında da adım atacağını belirtti.

Öte yandan şirket Bitcoin’i whitepaper’da, ekonomiyi güçlendirme aracı olarak tanımlarken, nakit ağırlıklı bilançosunu çeşitlendirme ihtiyacı olduğunu da vurguluyor. Konuyla ilgili açıklamalarda, “Bitcoin’i küresel ekonomik güçlenmenin bir aracı olarak görüyoruz; dünyanın her yerinden bireylerin küresel bir para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almaları için bir yoldur. Bu yatırım, misyonumuzu ilerletmemiz için önemli bir adımdır.” ifadeleri kullanılıyor.

Brandt ve Bitcoin İlişkisi

Brandt, lider kripto para biriminin yüzde 12’nin üzerinde düştüğü 3 Eylül’de Bitcoin‘den ve hisse senetlerinden vazgeçtiğini açıkladı. O zamanlar yaptığı açıklamalarda efsanevi yatırımcı varlıklarını dolarda tutmaya karar verdiğini belirtmişti.

Bunun yanı sıra 26 Temmuz’da, Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki en uzun serisine başlamasından bir gün önce Brandt, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilecek devasa bir simetrik üçgenin ortasında olduğunu dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar