X


Ripple, ABD Menkul Kıymetler Borsası’nın Ethereum Tutumunu Durdurmak İstiyor

Ripple, mahkemeden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun son müzakere süreci kapsamında, Ethereum kararını gözden geçirmek için dilekçe verme süresini uzatma talebini reddetmesini istedi.
16:34
25 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple (XRP), ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’nun Ethereum hakkında yaptığı konuşmanın taslağını saklamama yönündeki tutumunu kabul etmiyor. Ripple, mahkemeden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun son müzakere süreci kapsamında, kararı gözden geçirmek için dilekçe verme süresini uzatma talebini reddetmesini istedi.

Ripple, Ethereum Belgeleri Talep Etmeye Devam Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, talep edilen yardımın onaylanması halinde mevcut herhangi bir son tarihi etkilemeyeceğini iddia ediyor. Hali hazırda tespit tarihi ise 18 Şubat’a ertelenmiş durumda.

Ancak davalılar, davacıların davaya odaklanabilecek belgelerin üretimini geciktirmek için “bekle ve gör” yaklaşımını benimsediklerini iddia etti. Yetkililer daha fazla gecikmeden etkileneceklerini belirttiler.

13 Ocak’ta Sulh Hakimi Sarah Netburn; davalıların düzenleyiciyi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’un müzakere süreci ayrıcalığı nedeniyle alıkoyduğu ve hükümet yetkililerinin karar öncesi kayıtları sunmalarına izin vermediği belgeleri sunmaya zorlama yönündeki hareketini kısmen kabul etti.

Ripple’ın Belge Arayışı Sürüyor

Diğer belgelerin yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na, eski yönetici William Hinman’ın şimdilerde ünlü olan bir konuşmasının taslağını içeren bir dahili e-posta oluşturması emredildi. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını ilan etti.

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu ile yasal savaşının başlangıcından bu yana düzenleyici netliğin olmamasından dolayı isyan ediyor. Aynı zamanda düzenleyicinin neden “kazananları ve kaybedenleri seçmeye” başladığını bulmaya kararlı. Ripple, Aralık 2020’de dava başladıktan kısa bir süre sonra Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeler aramaya başladı ve geçen Ocak ayında bilgi edinme özgürlüğü talebinde bulundu. Temmuz ayında sanıklar Hinman’ı konuşma hakkında tanıklık yapmakla suçladılar. Eski ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu yetkilisi, konuşmanın yalnızca kendi kişisel görüşü olduğunu ve ajansın görüşlerini yansıtmadığını vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar