X


Acala Coin Nedir?

15:01
25 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Acala, Polkadot tarafından güvence altına alınmış bir blok zinciri platformunun yanı sıra, kullanıcıların Acala Swap üzerinde işlem yapmalarına, Acala Doları stablecoin ile self servis krediler vermelerine imkan sunuyor. Ayrıca likidite sağlayıcıları, Liquid DOT staking ile staking türevlerine erişir ve dijital varlıklarında yüksek faizli APY kazanır.

Acala (ACA) Nedir?

Ağ ölçeklenebilir, Ethereum uyumlu ve DeFi için optimize edilmiştir. Ağ ayrıca Ethereum, Bitcoin ve Acala’nın Compound’dan bir açılış hibesi aldığı Compound Gateway gibi diğer ağlara köprülenecek. Acala, Current’in üç milyon ABD müşterisine DeFi getirisi sağlamak için ABD fintech şirketi Current ile hibrit kripto ve fintech ürünleri inşa ediyor. Acala’nın uygulamalarını bugün testnet üzerinde deneyebilirsiniz.

Öte yandan Acala, Ekim 2019’da kuruldu ve bugün beş Web3 Vakfı hibesi aldı, Coinbase Ventures, Pantera Capital, Polychain Capital ve diğer en iyi firmalardan destek aldı.

Merkezi olmayan ağ, tamamen, ağı çalıştırmak için yardımcı program token’ı olarak da hizmet veren Acala Token (ACA) tarafından yönetilir.

Acala ile kullanıcılar, DOT tabanlı varlıklara ve türevlere, Polkadot’ta yerel merkezi olmayan sabit paraya, Polkadot ekosistem varlıklarına ve Bitcoin, Ethereum ve ötesinde zincirler arası varlıklara erişebilir.

Acala’nın zinciri DeFi için özelleştirilmiştir ve geliştiricilerden istenen yeni özellikleri entegre etmek için çatal olmadan yükseltmeye devam edebilir. Örneğin, zincir üzerindeki “bekçiler”, riskleri daha iyi yönetmek ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için protokol yürütmeyi veya sorunları azaltmak için hemen hemen her token ile ödenebilecek işlem ücretlerini otomatikleştirir.

Acala Doları (aUSD), Acala ağının yerleşik programlanabilir ilkel öğesidir. aUSD, DOT, DOT türevleri ve BTC gibi zincirler arası varlıklar tarafından desteklenen Polkadot’a özgü merkezi olmayan sabit paradır.

Acala’nın katman-1 platformu, hem Ethereum hem de Substrate ortamlarının en iyisini sunduğunu iddia ediyor. MetaMask gibi yerleşik teknoloji yığınları, araçlar ve cüzdanlarla uyumludur.

ACA Coin Yorum

Acala coin özellikle Binance listelenmesi sonrasında oldukça dikkat çekti. Buna ek olarak platformun sunduğu avantajlar sebebiyle de yatırımcıların ACA token’a ilgi duydukları görülüyor. Yatırımcıların ACA token ile ilgili beklentilerini güncel rakamlara bakarak daha net anlayabiliriz.

CoinMarketCap verilerine göre Acala Coin, 2846. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 2,4 dolardan işlem gören Acala Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 33,818,147 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Acala Coin, 25 Ocak 2022’de 2,25 dolar ile dip seviyeyi görürken 25 Ocak 2022’de de 3,10 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak Acala Coin toplam arzının 1,000,000,000 Acala olacağı ifade ediliyor.

ACA Coin Nasıl Alınır?

ACA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ACA Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ACA Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) ACA işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar