X

QuickSwap Coin Nedir?

QuickSwap, Ethereum için bir Katman-2 ölçekleme çözümü olan Polygon ağında çalışan bir Uniswap çatalıdır.
11:11
9 Ağustos 2021

QuickSwap, Ethereum için bir Katman-2 ölçekleme çözümü olan Polygon ağında (eski adıyla Matic Network) çalışan bir Uniswap çatalıdır. Polygon, Ethereum ana ağına kıyasla daha düşük işlem ücretlerine sahiptir ve QuickSwap’in Uniswap v2 gibi borsalara göre daha düşük bir maliyetle token işlemlerini kolaylaştırmasını sağlar. QuickSwap’ın token’ı QUICK, kullanıcılara protokol üzerinde yönetim hakları verir.

QuickSwap (QUICK) Nedir?

QuickSwap, yeni nesil bir katman-2 merkezi olmayan borsa (DEX) ve otomatikleştirilmiş piyasa yapıcıdır (AMM). QuickSwap ayrıca bir numaralı otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı Uniswap’ın bir çatalı veya klonudur. Ancak fark, Uniswap’ın Ethereum Ağı üzerinde çalışması, QuickSwap’in ise Matic/Polygon Layer-2 platformu üzerinde çalışmasıdır.

Ethereum Ağındaki yüksek tıkanıklık nedeniyle QuickSwap, Ethereum’dan çok daha düşük ücretlerle Uniswap’tan daha hızlı ödemeler sunar. Uniswap, AMM’ler ve Uniswap likidite madenciliği için endüstri standardı haline geldiğinden ve çok yoğun bir şekilde denetlendiğinden, birçok projenin bir numaralı merkezi olmayan borsanın (DEX) varyasyonlarını oluşturmak için açık kaynak kodunu kullanması şaşırtıcı değil.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak yerel QUICK token’ı, QuickSwap platformunun temelini oluşturan bir ERC-20 token’ıdır. Şubat 2021’de piyasaya sürülen QUICK token, alım satımının ilk gününde %90’ın üzerinde artış yaşadı.

Yapılan açıklamalara göre QUICK token için dağıtım modeli adil bir şekilde gerçekleşti ve topluluğunu ilk sıraya koyan sürdürülebilir ve sağlam bir ekosistem yaratmayı amaçladı. QUICK token için tohum, özel veya kamu finansmanı yoktu. Ayrıca tüm QUICK tokenlerinin dağıtımının %90’ı önümüzdeki dört yıl içinde likidite madenciliğine tahsis edilecektir.

Öte yandan kullanıcılar QuickSwap’ta işlem çiftlerine likidite sağlayarak işlem ücretlerinin %0,3’ünü kazanır. Ayrıca likidite sağlayıcıları da katılımları için yerel QUICK token’ı kazanır. QuickSwap protokolü, QUICK token sahipleri topluluğu tarafından yönetilecektir. Bu, sonunda QUICK token sahiplerinin protokolde değişiklik yapma tekliflerine oy vermelerini sağlayacaktır. Amaç, QUICK token’ının QuickSwap’in tamamen merkezi olmayan hale gelmesine izin vermesidir.

QUICK Coin Yorum

QUICK coin özellikle ilk piyasaya sürüldüğü dönemde yaşadığı %90’lık artış ile ilgi çekmiş ve sonrasında ilgide azalma görülmüştür. Ancak arkasındaki platform sebebiyle hala yatırımcıların ilgi gösterdiği ifade edilebilir.

CoinMarketCap verilerine göre QuickSwap Coin, 62,152,088 dolar ile piyasa hacmi bakımından 427. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 389,13 dolardan işlem gören QuickSwap Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 14,037,597 USD olduğu görülüyor. Ayrıca QuickSwap Coin, 6 Nisan 2021’de 123 dolar ile dip seviyeyi görürken 30 Nisan 2021’de de 1.669 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 159,753 QUICK bulunuyor ve QUICK Coin toplam arzının 1.000.000 QUICK olacağı ifade ediliyor.

QuickSwap Coin Nasıl Alınır?

QUICK Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

QUICK Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından QUICK Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), BUSD ve Bitcoin (BTC) QUICK işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar