Popüler Kripto Para Borsasın’dan Önemli Açıklama! Milyonlarca Kullanıcıyı İlgilendiriyor

Özet

  • Popüler kripto para borsası bugün yaptığı açıkalama ile geçtiğimiz gün yapılan duyurunun hatalı olduğu belirtti ve doğru bilgileri kullanıcılarla paylaştı.
14:30
27 Şubat 2022
Popüler Kripto Para Borsasın'dan Önemli Açıklama! Milyonlarca Kullanıcıyı İlgilendiriyor

Dünyanın gündemindeki en önemli konuların başında Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş olduğu aşikar. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken pek çok kişi bu savaşa karşı çıkıyor.

Kripto Para Borsaları Yaptırım Uyguluyor

Öyle ki pek çok ülke de Rusya’ya karşı yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu yaptırımlara kripto para borsaları da katıldı ve pek çok borsa bu ülkelerdeki kullanıcıların hesaplarını kısıtladı veya işlemlerini askıya aldı. Bu borsalardan biri de CEX.io oldu.

CEX.io tarafından dün yapılan açıklama ile birlikte Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna‘dan kullanıcıların kayıtlarını ve bu bölgelerdeki müşterilerin “tüm para yatırma ve alım satım faaliyetlerini” askıya aldığını, ayrıca para çekme talepleri (kripto para transferleri dahil) için işlem süresini uzattığını duyurdu.

CEX.io, etkilenen kullanıcıların hesaplarına erişimi kaybetmediğini ve fonlarının güvende olduğunu kaydetti.

Borsa, Kullanıcılarına Yeni Bir E-Mail Gönderdi

Ancak popüler kripto para borsası bugün kullanıcılara gönderdiği yeni bir e-mail ile birlikte yanlış bilgileri ilettiklerini belirterek doğru bilgileri kullanıcılara yeniden bildirdi.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan CEX.io, kullanıcılarına gönderdiği yeni e-mail‘de şu ifadelere yer verdi;

“Önemli: Olası hesap değişiklikleri hakkında düzeltilmiş bilgiler

Sevgili değerli CEX. I0 kullanıcıları,

Dün, hizmetimizdeki değişikliği yanlış ilettik ve hepimizi ve kendimizi karıştırdık. Bunun için üzgünüz. Aşağıda geçici kontroller hakkında doğru bilgiler bulunmaktadır.

CEX.IO, platformunun kötüye kullanılması riskini azaltmak amacıyla aşağıdaki geçici kontrolleri uygulamıştır.CEX.IO, Rusya, Beyaz Rusya ve Ukrayna’da bulunan yeni kullanıcılar için işe alımı askıya aldı.

2 aydan daha eski hesapları olan Ukrayna’daki mevcut kullanıcılar, hizmeti daha önce olduğu gibi kullanabilirler. Tüm fiat yöntemlerinde para çekme işlemleri ücretsizdir.

Rusya, Belarus’tan 4 aydan eski hesapları olan mevcut kullanıcılar, hizmeti daha önce olduğu gibi kullanabilirler. Yeni kullanıcılar için (<2 ay Ukrayna, <4 ay Beyaz Rusya, <4 ay Rusya), para çekme işlemleri için yeni hesap doğrulaması gereklidir.

Tüm kullanıcı bakiyeleri (kripto, fiat, e-para) güvendedir.

26 Şubat 2022 itibariyle, Rus Rublesi ticaret, mevduat ve kredi için kullanılamaz. Rus Rublesi ile aktif emirleriniz varsa, bunlar otomatik olarak iptal edilecektir.

Mevcut kriz sonlandığında, CEX.IO bu geçici kontrolleri yeniden değerlendirecek.

Bu arada, kullanıcıların sabırlı olmalarını ve olası iletişim gecikmelerini tahmin etmelerini rica ediyoruz.”

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar