X


Popüler Kripto Para Borsası FTX, Merkezini Bahamalar’a Taşıyor

FTX, merkezini Hong Kong'dan çekerek Bahamalar'ın başketi Nassau'ya taşıdı.
16:28
24 Eylül 2021

Popüler kripto para borsası FTX, yetkililerin katı düzenleyici politikaları nedeniyle Hong Kong’u terkederek merkezini Bahamalar’a taşıdı. FTX, CEO’su Sam-Bankman Fried ile birlikte popülaritesini artırıyor. FTX, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük dördüncü borsası konumunda yer alıyor.

FTX Merkezini Bahamalar’a Taşıyor

Son dönemin en çok ilgi gören türev kripto para borsası FTX, merkezini Hong Kong’dan çekerek Bahamalar’ın başketi Nassau’ya taşıdı. FTX’in merkeizni Hong Kong’dan Bahamalar’ın başkenti olan Nassau’ya taşıması gündemi oldukça meşgul etti. Çinli gazeteci Colin Wu, FTX’in merkezini Nassau’ya taşıdığını doğruladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

FTX, yasal mevcudiyetini Bahamalar’da koruyordu. FTX’in yan kuruluşu olan FTX Digital Markets‘ın yerel Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan kayıt aldığı basın açıklamalarında belirtilmişti. Bu adım potansiyel olarak kripto platformları için çeşitli fırsatlar sunar ve özellikle kripto borsalarının yasallaştırılmış bir şekilde genişlemesine imkan sağlar.

Çin Yasağı Kripto Para Piyasasını Kızıla Bürüdü

Çin, gün içerisinde kripto yasaklarını kapsayan raporu yayınladı. Çin Halk Bankası’nın (PBoC) raporunda kripto para varlıklarını içeren tüm operasyonların yasa dışı olarak ilan edilmesi yer aldı. PBoC, yaydığı FUD ile kripto para piyasasında gerilemeye yol açtı. Lider Bitcoin 40.000 dolar, en büyük altcoin Ethereum 2.790 dolar bandına düştü.

Bununla birlikte kripto varlıklığı yatırımları Çin’de yasal olmaya devam ediyor. Büyük varlık yönetim firması VanEck‘in dijital para bölümü direktörü Gabor Gurbacs, kripto üzerindeki olumsuz duruşun Çinli yatırımcı sermayelerinin büyük bir kısmını Asya’dan batı ülkelerine taşınmasına yol açtığını belirtti.

Kripto para piyasası liderin 40.000 dolarlık banda dokunmasının ardından 41.000 dolara tırmandı. Amiral gemi, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla dalgalı bir seyir izlerken 41.063 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar