X


Popüler Kripto Para Borsası Çökme Sebebini Açıkladı: Fonlar Güvende mi?

BitMAX kripto para borsasındaki işlemler askıya alındı.
11:51
8 Kasım 2020

Özellikle 2020 yılında ve DeFi sektörünün ayaklanması ile popüler hale gelen popüler kripto para borsalarından BitMAX, 7 Kasım tarihinde uzun bir süre kullanıcılara hizmet veremedi ve kripto para borsasına erişim sağlanamadı. BitMAX’in hizmet dışı kaldığı sürenin tam 48 saate yaklaştığı görülüyordu ki kripto para borsasından bu konu hakkında açıklama geldi.

BitMAX tarafından yayınlanan Twitter gönderisinde BitMAX’in AWS hizmetlerinin devre dışı kaldığı ve bu sorunun çözülüp 48 saat sonra hizmetin erişime açılacağı ifade edildi. BitMAX, tabii ki en çok merak edilen soruya olumlu bir şekilde yanıt vererek bütün fonların güvende olduğunu vurguladı. BitMAX’in zaten 48 saat bekletmesinden sonra ek bir 48 saat süre daha istemesi yatırımcılardan çok sert tepki çekti.

BitMAX Kripto Para Borsası Çöktü

Bir kullanıcı tarafından yapılan açıklamada böylesine bir boğa rallisinde fonlara ve borsaya erişilememesinin skandal olduğu vurgulandı. BitMAX’in yine de fonlar konusunda güvenlik vaat etmesi ise yatırımcıların içini biraz daha rahatlatmış olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para yatırımcılarının özellikle 2020 yılında borsalardan birbiri ardına böylesine kötü haberler alması ise kripto para borsalarına olan güveni bir hayli sarstı. Daha önce de OKEx kripto para borsası kurucuların geçirdiği soruşturma nedeniyle para çekme işlemlerini kapatmıştı.

kripto para borsa

OKEx, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olsa da yakında neredeyse 1 aydır para çekme hizmeti veremiyor olmuş olacak. Bu da yatırımcıların kripto para borsaları yerine alternatif yollarla ve kripto para cüzdanlarında fonlarını saklamalarına yol açabilir.

Böyle bir durumda kripto para borsalarının hacminde ciddi bir düşüş olsa da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatilitesinde ciddi bir azalma görülebilir. Yine de BitMAX gibi kripto para borsalarının düzenli olarak sorun yaşadığı ve bunun sektörün “olağan hallerinden birisi” olduğu söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar