X


Bu Hafta En Çok Kaybeden 3 Altcoin Analizi: Yeniden Yükselecekler mi?

HT, CRO ve XMR bu hafta sert geriledi.
12:16
8 Kasım 2020

Kripto para piyasası özellikle Ekim ayından beri devamlı olarak yükseliş dolu haftalar geçirmekte. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatında görülen inanılmaz artış Ekim ayını domine etse de Kasım ayından itibaren altcoinlerin de can bulmaya başladığı söylenebilir. Ethereum (ETH) ile başlayan yükseliş düşük hacimli kripto paralara da yayıldı ve bu haftanın başında özellikle mini bir altcoin rallisi görüldü.

CRO, HT  ve XMR Toparlanabilecek mi?

Ancak yükselenler olduğu gibi çok sert düşüş yaşayan kripto paralar da görüldü. Bu hafta en sert düşen kripto paraların ise Monero (XMR), Crypto.com (CRO) ve Huobi Token (HT) olduğu görülüyor. Monero 2020 yılında ciddi bir yükseliş elde etse de 140 dolardan 110 dolara kadar geriledi. Monero’dan sonra en çok zarar eden kripto paralardan CRO ise 7 günde %15 düşüş yaşayarak 0,07 dolara kadar düştü.

kripto para birimi

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun devamındaki Huobi Token ise Huobi kripto para borsası ile ilgili ortaya atılan iddialar nedeniyle ciddi bir satış baskısı gördü ve HT son 7 gün içerisinde %12 değer kaybetti. Peki bu kripto paraların teknik analizi tam olarak ne gösteriyor ve yeniden yükseliş yaşanacak mı?

XMR/USD işlem çiftine bakıldığında bunun aslında RSI cephesinden de yükseliş sinyali aldığı görülüyor. 50 saatlik hareketli ortalamanın desteğini alan Monero, yakında 140 doların üstündeki kanala çıkabilir ve yükselişini sürdürebilir.

Hemen devamındaki CRO ise hem 50 SMAA hem de 100 SMA desteğine sahip. CRO fiyatı bu olumlu hareketlenme ile 0,06 doların üstünde tutunur ve yeniden 0,09 dolar seviyelerini zorlamaya başlayabilir. CRO’nun olası bir düşüşte 0,06 dolar altına gerilemesi ise fiyatın düşüş trendinde kalmaya devam edeceği anlamına gelmekte.

Huobi kripto para borsasının coin’i HT ise 3,35 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip. Eğer 50 SMA desteğinin altına inilmezse yeniden 4,20 dolar seviyeleri mümkün olabilir. Ancak tabii ki bütün bu yükseliş senaryoları lider kripto para birimi Bitcoin’in gidişatına bağlı. Eğer BTC fiyatı 14.000 dolar desteğini kaybeder ve düşmeye devam ederse fiyat bütün altcoinler için kızıla bürünecektir.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 14.993 dolardan işlem görmekte ve yeniden hafif bir yükseliş rallisi görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar