X


Ünlü İsimlerin Bitcoin’den (BTC) Beklentisi Çok Büyük, Hedef: 500.000 Dolar

Bitcoin için ütopik fiyat açıklamaları yapanların sayısı her geçen artıyor. 
17:55
7 Kasım 2020

Bitcoin, son birkaç hafta içinde ve son birkaç ayda güçlü bir yükseliş yaşadı. Yalnızca son 30 günde lider kripto para %50 artarken, kripto para birimi Mart ayından bu yana %350 değer kazandı. Şu anda ise akıllarda bir soru bulunuyor: Bitcoin büyümesi nereye kadar devam edecek, 20.000 doların çok daha yukarısı görülebilir mi?

Bitcoin’de Hedef: 500.000 Dolar

Gemini kripto borsasının arkasındaki ikizler Tyler Winklevoss ve Cameron Winklevoss’a göre, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkması muhtemel. Aslında ikili Bitcoin yatırım tezlerini açıklamak için yakın zamanda TikTok yıldızı Bryce Hall ile yaptıkları görüşmede oldukça emin olduklarını dile getirdi. Önümüzdeki yıllarda lider kripto paranın 500.000 doların üzerine ulaşacak bir ralliye girebileceğine inanıyorlar.

İkili bu durumu altının değer deposu olarak görülmesine ve ABD dolarındaki zayıflıklara bağlıyor gibi görünüyor. Winklevoss ikizlerine göre temel olarak tüm ölçülere göre Bitcoin, altından daha iyi bir değer deposu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan konuyla ilgili yapılan açıklamalarda da ikizler, “Enflasyon geliyor. Bir bankada depolanan para taşınır. Gayrimenkul veya borsa gibi varlıklara yatırılan para hızlanacaktır. Altın veya Bitcoin’de depolanan para, yüksek seviyeler ulaşacak. Ve Bitcoin’de depolanan para en hızlı artan olacak, altını geçecek… Bununla birlikte, Bitcoin’in altını yerinden etmeye devam edeceğine ve bu hikayenin önümüzdeki on yıl içinde dramatik bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyoruz. Teknolojik benimseme oranı katlanarak artıyor. Yazılım dünyayı yiyor ve menüde altın var.” sözlerini kullanmıştı.

İkizler Yalnız Değil

Winklevoss ikizleri, Bitcoin’in altını geçeceğini ve altı haneli rakamlara ulaşarak ütopik seviyeleri göreceğini düşünme konusunda yalnız değiller.

Örneğin; Real Vision CEO’su ve emekli bir hedge fon yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin’in bu piyasa döngüsünde 1.000.000 dolara ulaşabileceğini ifade ediyor. Pal, piyasadaki kurumların artan etkisi nedeniyle kripto para biriminin bunu başarabileceğini düşünüyor. Zaten Pal, hem merkez bankalarının hem de büyük şirketlerin portföylerini enflasyona karşı korumak için BTC almaya can atacağını düşündüğünü birçok kez açıklamıştı.

Bunlara ek olarak lider kripto para birimi 15.000 doları geçti ve 20.000 dolara doğru emin adımlarla ilerliyor. Analistlere göre en geç 2021’in ilk ayında BTC’nin 20.000 doları yeniden görmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar