X


Popüler Kripto Para Platformu İflas Verdi: Zarar Milyonlarca Dolar!

Kripto para kredi platformu iflas etti.
11:58
9 Kasım 2020

ABD merkezli kripto para kredi platformu Cred, Cumartesi günü yaptığı başvuru ile resmen iflasını ilan etmiş oldu. Birçok müşterisi bulunan kripto para tabanlı kredi platformunun şu an bu müşterilerini muallakta bıraktığı ve piyasada büyük bir belirsizliğe yol açtığı görülüyor.

Mahkeme dokümanlarına göre Cred CEO’su Daniel Schatt’ın yasal ekibi tam olarak 7 Kasım tarihinde Delaware Bölge Mahkemesi aracılığıyla iflas belgelerini teslim etti ve resmi iflas süreci başlamış oldu.  Cred tarafından yapılan bildiride şirketin varlıklarının 50 ile 100 milyon arasında olduğu, borçlarının ise 100 milyon ile 500 milyon arasında değiştiği vurgulanıyor.

İçerik Rehberi

Cred, İflas Etti

Resmi açıklamada şirketin “yatırımcılar için platformun değerini en üst seviyeye çıkartmak istediği” de belirtilmekte. Aslında bu iflas 28 Ekim tarihinde alınan kararın devamında verildi. Cred tarafından yayınlanan 28 Ekim tarihli açıklamada, iki hafta boyunca para girişlerinin ve çıkışlarının durdurulduğu vurgulanmıştı. Cred daha sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu askıya alınma işleminin herhangi bir suçla ilişkili olmadığını ancak platformun belirli bir işlemi incelediğini belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Indir duvar kağıdı Decred turkuaz logo, 4k, turkuaz brickwall, logo,  cryptocurrency işaretleri Decred, neon logo, cryptocurrency Decred, Decred  çözünürlüğe sahip monitör 3840x2400. Masaüstünde Resimleri

Aslında bu duyurudan kısa süre önce kripto para cüzdan ve alım satım platformu Uphold da Cred ile olan ortaklığını bitirdiğini belirtmişti. Bir Uphold kullanıcısının CredEarn programı yüzünden teknik sorunlar yaşadığı ve bu sorunun Cred tarafından oluşturulduğu iddiası gündemde dolaşıyordu. Kullanıcı, 140.000 dolarlık Bitcoin’inin Cred hesabında kilitli kaldığını vurguladı.

Cred ise hiçbir kullanıcı hesabının “suçla ilgili bir olay yüzünden” kapatılmadığını belirtse de ilgili kullanıcı için net bir açıklama yapmadı. Twitter kullanıcıları ise bu olay sonrasında hükümet veya kolluk kuvvetleri tarafından Cred’e el konulduğunu iddia etmeye başladı.

Sürecin devamında ise 7 Kasım tarihi belirleyici oldu ve bu iflasın beklenen bir gelişme olduğu biliniyor. Milyonlarca dolarlık kullanıcı fonuna sahip olduğu iddia edilen Cred’in bu kripto para çıkmazından nasıl kurtulacağı ise bilinmiyor. Tam da Bitcoin’in yükselişe geçtiği ve insanların kripto paralarını bozdurmak istemediği bir zamanda kripto para kredi platformunun kapanması kesinlikle söz konusu yatırımcıları kötü etkileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar