Reklam

Popüler Altcoin’den 100 Milyon Dolar Çalan Hacker Harekete Geçti!

Kripto para endüstrisinin en büyük hack olaylarından biri olarak kayıtlara geçen Harmony Blockchain'inin Horizon köprüsü saldırısını yapan hacker çaldığı kripto paraları TornadoCash'e taşımaya başladı.
12:55
27 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para endüstrisinin en büyük hack olaylarından biri olarak kayıtlara geçen Harmony Blockchain’i ile Ethereum arasında çapraz zincir köprü görevi gören Horizon köprüsü saldırısını yapan hacker çaldığı kripto paraları TornadoCash’e taşımaya başladı.

Fonlar Taşınmaya Başlandı

0x1e…6430 ve 0x432…47ae adreslerinde Horizon köprüsünden çaldığı ETH’lerin bir kısmını (29.5 milyon dolar değerinde yaklaşık 24 bin ETH) tutan hacker, bugün sabah saatlerinde karıştırıcı olarak da bilinen ve kripto para takibini zorlaştıran mikser programı TornadoCash’e fon taşımaya başladı. Hacker, 0x1e…6430 adresinden güncel fiyatlarla 7.3 milyon dolar değerindeki yaklaşık 6 bin ETH’yi TornadoCash‘e taşıdı.

Hacker’ın fonlar TornadoCash’e taşınmaya başlamış olması elindeki ETH‘leri güvenli bir şekilde satmak için hazırlık yaptığı şeklinde yorumlanabilir.

Neler Olmuştu?

24 Haziran’da Harmony Blockchain ile Ethereum arasında çapraz zincir köprü görevi gören Horizon’un hack’lendiği duyurulmuş, saldırıda yaklaşık 100 milyon dolar değerinde 98 bin 837 ETH’nin çalındığını belirtilmişti.

Saldırıyla ilgili soruşturma sürerken Harmony ekibi, 26 Haziran’da hacker’a ödül teklifinde bulundu. Ekip, Ethereum bağlantılı Horizon köprüsünün hack’lenmesinin ardından çalınan 100 milyon dolar değerinde kripto parayı iade etmesi ve hack’i nasıl yaptığını açıklaması karşılığında 1 milyon dolar ödül teklifinde bulundu. Ayrıca, fonların iade edilmesi halinde şikayetçi olunmayacağının sözü verildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar