X


Polkadot (DOT) İle İlgili Beklenen Haber Geldi: DOT Fiyat Yorumları

DOT fiyatı son 24 saat içerisinde %44 arttı.
15:31
21 Şubat 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi Polkadot (DOT), bütün kripto paraların düzeltme yaşadığı anda bile yükselişini sürdürdü. DOT fiyatı 42,28 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı ve uzmanlara göre yakın zamanda da duracak gibi gözükmüyor.

DOT, 42 Dolara Ulaştı

Tradingview tarafından aktarılan verilere bakıldığında DOT fiyatının 19 Şubat tarihinde 29,36 dolardan işlem gördüğü ve bir anda %44’lük yükseliş ile 2021 yılının rekoruna ulaştığı görülüyor.

DOT /USD

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Polkadot fiyatında böylesine bir yükseliş yaşanmasını sağlayan gelişme ise uzun süredir beklenen parachain teknolojisinin duyurulması oldu. Aslında bu, farklı blockchain ağları arasında veri ve varlık transferini gerçekleştirecek olan teknolojiye verilen ad. Polkadot ağı bu sayede Bitcoin ve Ethereum gibi birçok ağa bağlanabilecek.

Parachain Teknolojisi Nedir?

Projenin yol haritasına bakıldığında da Rococo isimli bölüm içerisinde parachainlerin tamamlanacağı ve hayata geçirileceği görülüyor. Kod tamamen denetlendikten sonra Polkadot’un ağ yöneticileri bunun tamamen aktif olup olmaması adına oy kullanacak ve daha sonra bu teknoloji ağa eklenecek.

Polkadot bu sayede Web3 odaklı nihai hedefine bir adım daha yaklaşmış olacak. Farklı blockchain ağları arası veri ve varlık transferi konusunda diğer projelerden farklı birçok adım atan Polkadot’un kripto parası DOT’un fiyatı da tam olarak bu şekilde yükseliyor. Uzun vadeli kullanımda tamamen merkezsiz bir şekilde ağlar arası etkileşimi hedefleyen Polkadot kurucusu Gavin Wood, şimdiden önemli bir tanınma elde etti.

Gavin Wood ve DOT Yorumları

Gavin Wood aynı zamanda Ethereum’un da kurucu ortaklarından birisi konumunda ve zaten sektörde sözü geçmekte. Uzmanların DOT yorumlarına bakıldığında ise bunun Ethereum’un ilk yıllarındaki durumuna benzetildiği görülüyor.

Ethereum fiyatı kısa süre önce 2.000 doların üzerine çıksa da o da aynı BTC gibi ilk yıllarında çok düşük fiyatlardan alıcı buldu. Josh Rager’ın Polkadot hakkında yaptığı uzun vadeli hedef tahmini de buna işaret ediyor. Rager, uzun vadede elindeki DOT’ları satmayacağını vurguladı.

Buna ek olarak Lark Davis de Polkadot için 100 dolar hedefi ile adından söz ettirdi. DOT fiyatının 50 dolardaki psikolojik direnci kırması ise yükselişi körükleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar